Wimbledon. Radwańska awansowała do półfinału, gdzie czeka znajoma z US Open

Agnieszka Radwańska zagra o finał z Angelique Kerber, Niemką, która niespodziewanie wyrzuciła Polkę z zeszłorocznego US Open już w II rundzie

Nie umiemy się powstrzymać na Facebook/Sportpl ?

Angelique Kerber, rok starsza od Radwańskiej Niemka, która rozważała grę dla Polski, już odniosła w Londynie życiowy sukces - pokonała rodaczkę Sabine Lisicki 6:3, 6:7, 7:5 i po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału Wimbledonu. Teraz zmierzy się z Radwańską, której udowodniła podczas ostatniego US Open, że ma na nią patent.

Radwańska i Kerber spotkały się w II rundzie US Open 2011 i Niemka niespodziewanie pokonała Polkę 6:3, 4:6, 6:3. Tamto zwycięstwo też było jej zyciowym sukcesem - w III rundzie Wielkiego Szlema zameldowała się wtedy po raz pierwszy w karierze, ale nie poprzestała na tym - sensacyjnie doszła aż do półfinału, gdzie powstrzymała ją dopiero późniejsza triumfatorka imprezy Samantha Stosur. Kerber była dopiero drugą Niemką w półfinale Szlema. Pierwsza dokonała tego legendarna Steffi Graf.

Radwańska do wtorku, jak zresztą żadna Polka czasów Ery Open nie grała nigdy w półfinale turnieju wielkoszlemowego. Pokonując Kirilenko, przeszła do historii. Czy uda jej się wygrać z ambitną Niemką, która także liczy na przejście do tenisowych annałów swojego kraju?

Więcej o: