Legia potwierdza: Mucha w Evertonie

Jan Mucha podpisał kontrakt z Evertonem Liverpool - już oficjalnie potwierdza Legia Warszawa.

Od lipca bramkarz warszawian będzie występował w zespole Premier League. Obecnie Everton zajmuje 10. miejsce w tabeli ligi angielskiej. Konkurentem Muchy w walce o miejsce w bramce będzie w przyszłym sezonie reprezentant USA, były golkiper Manchesteru United Tim Howard.

- Gra w Premiership zawsze była moim marzeniem, jednak na początku odrzuciłem ofertę Evertonu. Nie dogadaliśmy się w sprawie warunków. Od tamtej pory Anglicy dzwonili do mnie przez pięć kolejnych dni, aby negocjować kontrakt, dlatego podpisałem umowę w Maladze. Nasze negocjacje zakończyły się sukcesem - mówi Jan Mucha w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej Legii.

- Nie zdecydowałem się na transfer do Turcji, gdzie oferowano mi większe zarobki niż w Anglii. Mogłem podpisać kontrakt na pięć lat i się ustawić na całe życie. Postawiłem na sport, bo chcę coś jeszcze osiągnąć

Jan Mucha jest piątym legionistą, który bezpośrednio z Legii trafi do Anglii. Wcześniej w podobnym kierunku udali się Kazimierz Deyna, Dariusz Kubicki, Wojciech Szczęsny oraz Łukasz Fabiański.

Cztery bramki Wayne'a Rooneya ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA