Legia testuje bramkarza, który nie poszedł do Wisły

Czwartym piłkarzem testowanym przez Legię podczas zgrupowania w Hiszpanii będzie bramkarz NK Travnik Adis Nurković. Bośniak był już testowany przez Wisłę Kraków, ale nie doszedł z klubem z Krakowa do porozumienia.

Nurković rozpoczynał karierę w klubie NK Krajišnik. Stamtąd w 2001 roku trafił do NK Jedinstvo. Dwa lata później zadebiutował w bośniackiej Premijer Lidze. Od 2005 r. zgrał w drugoligowym chorwackim NK Slavonija. W jego barwach rozegrał w 23 spotkania. W kolejnych latach reprezentował Krajina Cazin, chorwackie Cibalia Vinkovci, a od sezonu 2007/08 występuje w NK Travnik.

Bramkarz grał w reprezentacji Bośni U-21, gdzie był zmiennikiem obecnego golkipera Lecha Poznań - Jasmina Burica. Przez Trenera Miroslava Blażevicia został powołany do pierwszej reprezentacji Bośni. Zadebiutował w potyczce z Iranem.

Latem Nurković był na testach w Wiśle Kraków i negocjował kontrakt z krakowianami, ale obie strony nie dogadały się i Bośniak nadal pozostaje zawodnikiem NK Travnik. Niedawno znów kontaktował się z Wisłą, ale znów nie podpisano umowy. Za pół roku kończy mu się kontrakt z Travnikiem.

Kto chciał Jana Muchę?  Arsenal, Tottenham...

Więcej o: