Rafał Jackiewicz: W lutym będę mistrzem świata

21 listopada na gali boksu zawodowego organizowanej przez grupę Bullit KnockOut Promotions w Ełku w sankcjonowanym przez federację IBF pojedynku eliminacyjnym w kategorii półśredniej rękawice skrzyżują Rafał Jackiewicz i Dominikańczyk Delvin Rodriguez. Zwycięzca listopadowego ?eliminatora? uzyska prawo do walki o tytuł mistrza świata z aktualnym czempionem International Boxing Federation Isaakiem Hlatshwayo z RPA.

Dla Jackiewicza, byłego mistrza Europy, będzie to najtrudniejszy i najważniejszy test w dotychczasowej karierze, jednak popularny "Wojownik" mocno wierzy w swoje możliwości:

- Rodriguez to zawodnik wysoki, potrafiący bić w różnych płaszczyznach, jak na swój wzrost dobry również w półdystansie.- opisuje swojego najbliższego rywala- Jest mocny, ale na pewno wygram i w lutym zaboksuję o mistrzostwo świata z Hlatshwayo.

- Jeśli dam sobie radę z Rodriguezem, to powinienem sobie poradzić również z Hlatshwayo, bo według mnie ten pierwszy jest bardziej wymagającym przeciwnikiem .- dodaje Jackiewicz, który na zawodowym ringu nie przegrał od września 2005 roku, kiedy to w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach został uznany za pokonanego w starciu z Włochem Giammario Grassellinim.

Więcej o boksie na bokser.org ?

Więcej o: