Querrey imponuje przed publicznością w Indianapolis

Pięciu Amerykanów awansowała do ćwierćfinałów turnieju ATP World Tour 250 w Indianapolis. Trzech z nich wyeliminowało tenisistów rozstawionych - między innymi numer dwa, Dudiego Selę oraz numer cztery, Igora Kunicyna. W drugiej rundzie imprezy doszło także do rewanżu za finał niedawno rozgrywanego turnieju w Newport - Sam Querrey tym razem pokonał Rajeeva Rama.

Drogę do zwycięstwa Querrey utorował sobie znakomitym podaniem. W całym meczu odnotowała 13 asów, a 25-letniemu Ramowi nie dał ani jednej szansy na przełamanie. Pomimo niezłej dyspozycji serwisowej mistrza z Newport, 21-letni Querrey zdołała wywalczyć dwa breaki i po 68 minutach gry zapewnił sobie awans do ćwierćfinału. Mecz zakończył się wynikiem 7:5, 6:3.

O awans do trzeciego z rzędu półfinału imprezy w Indianapolis Sam Querrey zagra z Markiem Gicquelem. Zwycięstwo 32-letniego Francuza nad Jessem Levinem było jedyną porażką Amerykanina w drugiej fazie turnieju. Rozstawiony z "ósemką" Gicquel triumfował 6:2, 6:2, a 21-letni kwalifikant miał problemy z nawiązaniem walki nawet przy własnym podaniu. W tym sezonie Francuz nie zdołał jeszcze przebrnąć fazy ćwierćfinałowej w turnieju ATP. Przegrywał batalie o najlepszą czwórkę w Casablance i Rotterdamie.

Drugą parę ćwierćfinałową w górnej połówce drabinki tworzą Dmitrij Tursunow oraz Frank Dancevic. Dojdzie więc do powtórki finału imprezy w Indianapolis z 2007. Wówczas, podobnie jak w tegorocznej potyczce o tytuł w Eastbourne, górą był Rosjanin. W drodze do ćwierćfinału tegorocznej edycji Indianapolis Tennis Championships 26-letni Tursunow pokonał 6:3, 6:3 Marcosa Daniela, a młodszy o 2 lata Dancevic zwyciężył 6:2, 7:5 rozstawionego z "piątką" Benjamina Beckera.

W dolnej połówce turniejowej drabinki pozostali już wyłącznie Amerykanie. Gospodarze mają już więc pewność, że zobaczą swojego tenisistę w meczu finałowym. Największą niespodziankę sprawił Alex Bogomolov. 26-letni kwalifikant pokonał 6:4, 7:6(5) rozstawionego z "dwójką" Dudiego Selę. Graczy z numerkami przy nazwisku wyeliminowali także John Isner oraz Wayne Odesnik. Stawkę ćwierćfinalistów uzupełnił Robby Ginepri.

Wyniki drugiej rundy:

Dmitrij Tursunow (Rosja, 1) - Marcos Daniel (Brazylia) 6:3, 6:3

Frank Dancevic (Kanada) - Benjamin Becker (Niemcy, 5) 6:2, 7:5

Sam Querrey (USA, 3) - Rajeev Ram (USA) 7:5, 6:3

Marc Gicquel (Francja, 7) - Jesse Levine (USA, Q) 6:2, 6:2

John Isner (USA) - Denis Istomin (Uzbekistan, 8) 6:4, 6:4

Wayne Odesnik (USA) - Igor Kunicyn (Rosja, 4) 2:6, 6:1, 6:1

Robby Ginepri (USA) - Eduardo Schwank (Argentyna) 6:7(1), 6:3, 6:0

Alex Bogomolov (USA, Q) - Dudi Sela (Izrael, 2) 6:4, 7:6(5)

Wynik pierwszej rundy:

Marcos Daniel (Brazylia) - Taylor Dent (USA, WC) 6:2, 6:4

Bukmacherzy już przyjmują zakłady na córki Federera - czytaj tutaj ?

Więcej o: