Uraz Fabiańskiego zabierze mu ostatni występ w tym sezonie?

Łukasz Fabiański doznał urazu kolana i może nie zagrać w ostatnim meczu sezonu Arsenalu Londyn ze Stoke City. Lekarze klubu Polaka szacują jego szanse występu na 50 proc.

- Mamy problem z naszym bramkarzem Łukaszem Fabiańskim, który ma problem z kolanem - powiedział trener Arsenalu Arsene Wenger klubowej Arsenal TV Online. - Powołanie do pierwszego składu może dostać Vito Mannone. Ale wciąż musimy ocenić szanse na grę Fabiańskiego. W tej chwili wynoszą one 50 proc. - dodał Francuz.

Mannone to 21-letni bramkarz z Włoch, który w Premier League nie zagrał jeszcze ani razu. Niewykluczone, że w niedzielę zadebiutuje przeciwko Stoke. Ostatni mecz sezonu nie ma znaczenia dla Arsenalu, który ma 60 punktów i niezależnie od wyniku utrzyma czwarte miejsce dające prawo gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Stoke, które zajmuje 11. pozycję, ma 45 punktów i w zależności od wyników może albo awansować, albo spaść od jedno miejsce.

Fabiański sam bronił w ostatnich meczach dzięki kontuzji rywala do miejsca w składzie - uraz wyeliminował Hiszpana Manuela Almunię.