Łukasz Fabiański do PSG?

Paris Saint-Germain chce wypożyczyć z Arsenalu Londyn bramkarza reprezentacji Polski Łukasza Fabiańskiego podał magazyn ?France Football?.

To już nie pierwsza tego typu informacja dotycząca polskiego bramkarza podawana przez francuskie media. W styczniu o podobnym pomyśle PSG napisał dziennik "Le Parisien". Do transferu nie doszło. Dziś jednak sytuacja jest zupełnie inna i w Paryżu i w Londynie.

Z PSG odchodzi były reprezentant Francji Mickael Landreau i klub ze stolicy Francji pilnie szuka wartościowego bramkarza. Fabiański nie jest jedynym piłkarzem na tę pozycję, którego chce pozyskać PSG, jego konkurentami są Gregory Coupet z Atletico Madryt i Brazylijczyk Rubinho z Genui. Paryżanie chcą wypożyczyć Fabiańskiego z Arsenalu z opcją wykupu za rok.

W Arsenalu 24-letni bramkarz z Polski ma mocniejszą pozycję niż pół roku temu. Grał w lidze i w Champions League, zyskał pewną pozycję nr 2 w czwartym klubie najsilniejszej ligi Europy. Podkreślał wielokrotnie, że nie za bardzo chce opuszczać Arsenal. PSG nie jest też wielkim dla niego wyzwaniem, bo nie zakwalifikował się nawet do Ligi Europejskiej, w zakończonym sezonie Ligue 1 paryżanie zajęli szóstą pozycję.

Więcej specjalnym serwisie Sport.pl. Polacy za granicą - czytaj tutaj ?