Właściciele Manchesteru City chcą kupić AC Milan

Właścicielom Manchesteru City nie udało się przed miesiącem kupić gwiazdy AC Milanu Kaki. Teraz włoski dziennik Corriete della Serra podał, że arabscy włodarze angielskiego klubu przygotowują się do przejęcia 40 proc. akcji włoskiej drużyny

Beckham jednak przejdzie do Milanu? ?

Jeszcze miesiąc temu włodarze Manchesteru City starali się o pozyskanie asa AC Milanu Kaki. Oferta opiewająca na zawrotną sumę 120 mln euro została odrzucona i szejkowie musieli obejść się smakiem.

Według wtorkowego wydania włoskiej gazety Corriere della Sera, Mansour bin Zayed Al Nahyan, który jest właścicielem Manchesteru City, rozważa kupno AC Milanu. Szejk miałby przedstawić ofertę w wysokości 500 mln euro, za które chciałby nabyć 40 proc. akcji właścicielskich włoskiego klubu.

Gazeta informuje, że Finivest, firma która ma pakiet kontrolny Milanu, dała zielone światło dla negocjacji z przedstawicielami szejka. Właścicielka Fininvestu Marina Berlusconi, córka włoskiego premiera i prezesa Milanu Silvio Berlusconiego otrzymała już jakiś czas temu radę, aby sprzedać klub, który według ostatnich obliczeń ma zadłużenie sięgające 32 mln euro.

Szejk Mansour w przeszłości robił już interesy z rodziną Berlusconi. Jego firma ma pięć procent udziałów w Mediaset - grupie medialnej kontrolowanej przed włoską familię.

Doniesień prasowych nie potwierdzają władze Milanu. Klub wydał na ten temat oświadczenie.

- W związku z tym, co można było przeczytać we wtorek w Corriere della Sera, AC Milan i Fininvest oświadczają, że informacja ta jest bez pokrycia - czytamy w odezwie.

Beckham porzuci miliony w Galaxy dla wielkiego futbolu w Milanie?

Od kiedy grupa Monsoura zaczęła inwestować w futbol, jego nazwisko często jest wymieniane w kontekście głośnych transferów. Kaka to nie jedyna próba spektakularnego zakupu, którą czynili w ostatnich miesiącach szejkowie. Na ich liście życzeń znajdowali się m.in. Eto'o, Buffon, Yaya Toure, Henry, Cristiano Ronaldo. Jak na razie, najbardziej znacznym posunięciem właścicieli Manchesteru City było kupno Brazylijczyka Robinho z Realu Madryt.

Wśród prasowych spekulacji pojawiła się również chęć nabycia przez nich pakietu większościowego Chelsea Londyn, której właścicielem jest inny milioner Roman Abramowicz.

Milan w ostatnim czasie pieniędzmi nie szasta. Potwierdza to wciąż powracająca kwestia Davida Beckhama. Wypożyczony z Los Angeles Galaxy Anglik stał się wzmocnieniem dla mediolańskiego klubu, jednak Milan nie zdecydował się na wykupienie zawodnika za sumę proponowaną przez Galaxy - Amerykanie chcieli kilkanaście milionów euro, Milan był w stanie wyłożyć niecałe siedem.

Manchester City od lat nic nie osiągnął. W europejskich pucharach nie odnosił sukcesów, w lidze zajmuje dopiero dziesiąte miejsce z dużą stratą do czołówki. AC Milan wciąż występuje w Pucharze UEFA, a w lidze jest trzeci z niewielką stratą do drugiego Juventusu. Poza tym Milan to marka w Europie świetnie znana, a dorobek klubu mówi sam za siebie.

Kaka: Beckham jest niezbędny dla Milanu - czytaj tutaj ?

Więcej o: