AirAsia na koszulkach Manchesteru Utd?

Malezyjskie linie lotnicze AirAsia rozważają sponsorowanie mistrza Anglii - zespołu Manchesteru United. Azjatycki przewoźnik miałby zastąpić na koszulkach angielskiej drużyny koncern AIG, który zapowiedział, że nie przedłuży umowy kończącej się w 2010 roku.

Informację, jakoby najlepsza drużyna Europy sondowała możliwość współpracy sponsorskiej z AirAsia, podał na swoim blogu dyrektor wykonawczy linii lotniczych - Tony Fernandes.

Amerykański koncern AIG postanowił nie przedłużać rekordowej umowy z United, gdyż zanotował znaczne straty z powodu światowego kryzysu finansowego. Przypomnijmy, że za cztery lata obecności na koszulkach drużyny z Old Trafford, gigant ubezpieczeniowy zapłacił 56,5 miliona funtów. Teraz nie stać go już na taki wydatek, czego dowodem niech będzie pomoc, jaką w listopadzie AIG musiał przyjąć od rządu amerykańskiego.

Wśród potencjalnych kandydatów na sponsora "Czerwonych Diabłów" wymienia się także indyjską firmę usług finansowych Sahara, koncern telekomunikacyjny Saudi Telecom oraz brytyjską firmę ubezpieczeniową Prudential.

Wpływy od sponsorów stanowią około jedną trzecią budżetu tego najbogatszego klubu w Anglii.

O konfrontacji MU z Interem w Lidze Mistrzów - czytaj tutaj ?