Liga Narodów. UEFA zatwierdziła regulamin nowych rozgrywek. Polska w najlepszej grupie

Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził regulamin Ligi Narodów. Europejskie federacje zostały podzielone na cztery grupy. Reprezentacje będą uporządkowane według październikowego rankingu UEFA. Oznacza to, że Polska zagra w grupie A.

UEFA zatwierdziła regulamin Ligi Narodów, który przewiduje powstanie czterech dywizji podzielonych na trzy lub cztery grupy. Dywizje A i B będą składały się z 12 zespołów, C z 15, a D z 16 reprezentacji

Każda dywizja zostanie podzielona na podgrupy, składające się z trzech lub czterech zespołów. Wszystko po to, żeby każda reprezentacja zagrała 4-6 meczów w jednym sezonie. 

Faza grupowa Ligi Narodów zaplanowana została między wrześniem a listopadem 2018 roku. Najlepsze ekipy awansują do Final Four, a turniej finałowy odbędzie się w czerwcu 2019 roku. 

Między dywizjami będą możliwe również spadki i awanse. Najlepsze ekipy z grup B, C i D awansują do lepszych grup. W przeciwnym kierunku powędrują najsłabsze reprezentacje z grup A, B i C. 

Polska w grupie A

O tym do której dywizji trafi reprezentacja Polski, zadecyduje październikowy ranking UEFA. We wrześniowym notowaniu biało-czerwoni znaleźli się na dziewiątej pozycji i wydaje się i nie ma już szans, by Polska spadła niżej niż na 12. miejsce.

Na ten moment w dywizji A zagrałby takie kraje, jak: Niemcy, Portugalia, Belgia, Hiszpania, Szwajcaria, Francja,  Anglia, Włochy, Polska, Chorwacja, Islandia, Walia.

Start Ligi Narodów oznacza, że eliminacje do Euro 2020 wystartują nie jesienią - jak to było standardem w ostatnich latach, a dopiero wiosną 2019 roku. 

Losowanie grup odbędzie się 24 stycznia 2018 roku w Lozannie.