Londyn 2012. Siatkówka plażowa. Mistrzowie świata rywalami Polaków w ćwierćfinale

Alison Cerutti i Emanuel Rego pokonali Jonathana Erdmanna i Kaya Matysika z Niemiec 2:0 (21:16, 21:14) w 1/8 olimpijskiego turnieju siatkówki plażowej. W ćwierćfinale będą rywalami Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla.

Profil Sport.pl na Facebooku - 78 tysięcy fanów. Plus jeden? 

W czerwcu ubiegłego roku Brazylijczycy sięgnęli w Rzymie po mistrzostwo świata, pokonując w finale inną parę z Brazylii - Marcio Arujo i Ricardo Santosa. Na igrzyskach są rozstawieni z numerem 1 (Polacy z nr 9).

Dla 39-letniego Emanuela Rego są to już piąte Igrzyska Olimpijskie - jest jedynym człowiekiem, który brał udział w każdym olimpijskim turnieju siatkówki plażowej. W 1996 roku w Atlancie zajął dziewiąte miejsce, podobnie jak cztery lata później w Sydney. W 2004 roku zdobył złoto w Atenach, a w 2008 roku brąz w Pekinie. Jego partner, Alison Cerutti, ma o wiele mniejsze doświadczenie. Dla 26-latka jest to dopiero pierwszy występ na igrzyskach.

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel awansowali do ćwierćfinału po zwycięstwie 2:0 (21:18, 21:17) z Sebą Chevallierem i Saschą Heyerem ze Szwajcarii. Wcześniej Polacy pokonali w fazie grupowej między innymi liderów światowego rankingu siatkówki plażowej, amerykańską parę Jacob Gibb - Sean Rosenthal.

Mecz Polaków z Brazylijczykami zaplanowano na poniedziałek.

Śledź relację na żywo z meczu Polaków przez komórkę w m.Sport.pl ?

Więcej o: