Karuzela transferowa w Stomilu. Kogo jeszcze pozyska OKS?

Do rozpoczęcia przygotowań w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur pozostało już kilka dni. Wciąż jednak nie wiadomo, kto będzie występował w Stomilu w przyszłym sezonie.

Przejście do Tomasza Zahorskiego do Stomilu Olsztyn jest jak na razie jedynym wzmocnieniem pierwszoligowca z naszego regionu. W przerwie zimowej minionego sezonu postanowił wrócić do Polski i grać w barwach I-ligowego GKS-u Katowice. Po zakończonych rozgrywkach Zahorski rozpoczął poszukiwania nowego klubu, ostatecznie decydując się na podpisanie kontraktu w Olsztynie.

Kto zostaje w Stomilu?

Bliski podpisania umowy z OKS-em jest również Patryk Kun, który też w przeszłości bronił barw OKS-u (2012-2014). Piłkarz ten przez ostatnie dwa lata występował w Rozwoju Katowice, spadkowiczu do II ligi. - Klub z Olsztyna przejawia zainteresowanie moją osobą - potwierdza zawodnik. - Chciałbym grać w Stomilu, gdyż zależy mi na rozwoju. Wciąż trwają rozmowy między klubami, a sam nie chciałbym niczego potwierdzać. Życie pisze różne scenariusze i na ostatniej prostej sprawy mogą zmienić swój kierunek.

Przypomnijmy, że do tej pory swoje kontrakty ze Stomilem przedłużyli trener Adam Łopatko oraz piłkarze: Piotr Skiba, Jarosław Ratajczak, Łukasz Jegliński, Rafał Kujawa i Paweł Głowacki. W przyszłym sezonie barw OKS-u będzie również bronił Piotr Klepczarek. Do zespołu przyszedł zimą, kiedy jego poprzedni pracodawca Dolcan Ząbki, wycofał się z rozgrywek na zapleczu ekstraklasy z powodów finansowych. - Zaraz po zakończeniu sezonu otrzymałem konkretną propozycję ze strony klubu - przyznaje piłkarz. - Wraz z rodziną musieliśmy się jednak zastanowić, czy lepiej będzie nam zostać w Olsztynie czy ponownie przeprowadzić się do innego miasta. Miałem bowiem oferty z innych klubów. Stomil miał jednak pierwszeństwo w negocjacjach i cieszę się, że przebiegły one dość szybko.

Kto odchodzi z OKS?

Po prawie sześciu latach spędzonych w Olsztynie, Stomil postanowił za to opuścić Rafał Remisz. Zawodnik mógł to zrobić już podczas przerwy zimowej, kiedy rozegrał sparing w barwach Olimpii Grudziądz. Do transferu jednak nie doszło, a nowym klubem sportowca będą Wigry Suwałki. Piłkarz związał się z ekipą z Podlasia rocznym kontraktem. - Decyzję podejmowałem już dłuższy czas - przyznaje Rafał Remisz. - Zdecydowałem się na zmianę otoczenia, gdyż chciałem zobaczyć, jak to jest zagrać w innych barwach klubowych. W pracy piłkarza zmiana drużyny jest wpisana w specyfikę zawodu.

W stolicy Warmii i Mazur nie pozostanie również Tomasz Wełna. Boczny obrońca OKS-u po dwóch sezonach gry w Stomilu żegna się z zespołem. - Usłyszałem od ludzi skupionych wokół drużyny, że mentalnie nie pasuję do zespołu - mówi. - Nikt z władz klubu nie rozmawiał ze mną na temat przedłużenia kontraktu. Dlatego postanowiłem się spakować i wyjechać z Olsztyna. Przyszłość pokaże, czy swoją karierę będę kontynuował w Polsce czy za granicą.

Piłkarze Stomilu do treningów wrócą w najbliższy poniedziałek.

Więcej o: