Adam Łopatko oficjalnie trenerem Stomilu Olsztyn

Szkoleniowiec, który objął OKS na dwie kolejki przed końcem sezonu, poprowadzi Stomil również w kolejnym sezonie. Umowy z klubem przedłużają również kolejni piłkarze ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Adam Łopatko po raz pierwszy objął stanowisko trenera zespołu w październiku 2013 roku, zastępując Zbigniewa Kaczmarka. Choć klub początkowo spadł z pierwszej ligi, to dzięki nie otrzymaniu licencji na gry w I lidze przez Kolejarza Stróże, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur ostatecznie utrzymała się na zapleczu ekstraklasy. Przez kolejne dwa lata Łopatko był asystentem Mirosława Jabłońskiego, aby na dwie kolejki przed końcem minionego sezonu, ponownie zasiąść za sterami OKS-u. Choć wiosna w wykonaniu OKS była fatalna (olsztynianie odnieśli tylko jedno zwycięstwo), to biało-niebiescy utrzymali się w rozgrywkach pierwszej ligi.

Jak już informowaliśmy na łamach "Wyborczej Olsztyn", to właśnie Adam Łopatko był jedynym kandydatem do objęcia stanowiska trenera Stomilu w przyszłym sezon. Nowy opiekun biało-niebieskich już we wtorek przedstawił piłkarzom plan działania podczas okresu przygotowawczego. - Koncepcja trenera Łopatko zbiega się z moją koncepcją prowadzenia zespołu - przyznał tego dnia Mariusz Borkowski, prezes Stomilu Olsztyn. - Wszyscy jesteśmy zgodni co do kierunku, w jakim ma iść klub. Wszystko jest na dobrej drodze, aby to Adam Łopatko pozostał pierwszym trenerem Stomilu w przyszłym sezonie.

Wraz z Adamem Łopatko, swoje kontrakty ze Stomilem przedłużają kolejni zawodnicy. Są to: Piotr Skiba, Jarosław Ratajczak, Łukasz Jegliński i Paweł Głowacki. Z klubu odszedł natomiast wieloletni kapitan Janusz Bucholc, który od przyszłego sezonu będzie bronił barw Wigier Suwałki.

Piłkarze Stomilu powrócą do treningów 27 czerwca. Dla biało-niebieskich nowy sezon rozpocznie się od spotkania w ramach 1/32 Pucharu Polski, które odbędzie się 23 lub 24 lipca. Pierwszą kolejkę na zapleczu ekstraklasy zaplanowano natomiast tydzień później.

Więcej o: