Młodzicy Czarnych Radom jadą do stolicy. Zagrają w prestiżowym turnieju

W piątek 17 czerwca w Warszawie rozpocznie się trzydniowy międzynarodowy turniej dla siatkarzy z rocznika 2002 o puchar Klubu Sportowego Metro Warszawa. W gronie rywalizujących nie zabraknie adeptów RCS -u Czarnych Radom.

Drużynę Czarnych w tym roczniku prowadzi trener Arkadiusz Sawiczyński. - To będzie wspaniała okazja, aby nasi adepci pograli z mocnymi rywalami. Szkoleniowo jest to fantastyczna sprawa. Sprawdzimy się na tle mocnych ekip. Wynik choć ważny, schodzi na dalszy plan. Przede wszystkim liczy się możliwość sprawdzenia zdobycia tak potrzebnego w siatkówce doświadczenie w rywalizacji z rówieśnikami z innych klubów- skomentował szkoleniowiec Czarnych.

W turnieju zagra łącznie 19 zespołów. W fazie grupowej rywalami Czarnych będą Norwid Częstochowa, Metro I Warszawa, Plas Warszawa, Dwójka Stalowa Wola oraz niemiecki Berliner TSC. Co ciekawe w tej fazie zmagań drużyny rozegrają tylko po jednym secie. W kolejnej rundzie (o poszczególne miejsca) zespoły powalczą zgodnie z właściwym dla tej kategorii wiekowej systemem, czyli do dwóch wygranych setów.

Oprócz Czarnych i wymienionych już zespołów w warszawskim turnieju zagrają: Trójka Kobyłka, MKS MDK Warszawa, MOS WOLA Warszawa, Huragan Wołomin, BAS Białystok, UKS Strzelce Opolskie, Olimp Ostrołęka, AKS Resovia Rzeszów, Siódemka Rzeszów, Chemik Bydgoszcz, Plas Kielce, Volley Rybnik oraz Metro II Warszawa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.