Transfery. Śląsk Wrocław ściągnie pomocnika Jagiellonii Białystok? Jest zgoda

Śląsk Wrocław jest zainteresowany pozyskaniem Alvarinho. Wrocławski klub kontaktował się już w tej sprawie z Jagiellonią Białystok - czytamy w piątkowym ?Przeglądzie Sportowym?.

W grę wchodzi wypożyczenie z opcją transferu definitywnego. Jagiellonia - według zapowiedzi jej szefa Cezarego Kuleszy - nie będzie robić Alvarinho problemów z odejściem, bo ten - krótko mówiąc - w poprzednim sezonie zawiódł. Portugalczyk miał zastąpić w drużynie z Białegostoku przebojowego Nikę Dżalamidze, tymczasem w ekstraklasie wystąpił w zaledwie dziesięciu spotkaniach, z czego tylko cztery razy wybiegł na boisko w podstawowym składzie. 25-latek częściej grał w rezerwach, w których uzbierał 13 występów i trzy bramki.

Nieudany sezon w jego wykonaniu nie zniechęca włodarzy wrocławskiego klubu. Wielkim zwolennikiem pozyskania Alvarinho jest trener Mariusz Rumak. Obaj panowie mieli okazję współpracować ze sobą w Zawiszy Bydgoszcz w sezonie 2014/2015. I choć Zawisza spadł wtedy do I ligi, to urodzony w Faro pomocnik, rozegrał bodaj najlepszy sezon w karierze - w 32 meczach strzelił osiem goli i miał dwie asysty.

Więcej o: