Klan Gollob znowu na torze Polonii. Niespodzianka w Bydgoszczy

Po kilkuletniej przerwie 47-letni Jacek Gollob wrócił na tor i wystąpił w barwach Polonii w meczu I ligi. Bydgoszczanie zwyciężyli, a gwiazdą był syn Jacka - Oskar.

Pod znakiem sensacji przebiegała żużlowa niedziela w Bydgoszczy. Najpierw rano okazało się, że za Rafała Konopkę w składzie Polonii znajdzie się Jacek Gollob. 47-letni zawodnik przed laty był jednym z liderów naszej drużyny, którą z bratem Tomaszem prowadził to największych laurów w krajowym żużlu. Ostatni raz na torze w barwach Polonii starował w 2008 r. Zimą po przejęciu bydgoskiego klubu przez Władysława Golloba, jego syn Jacek Gollob został mianowany trenerem drużyny. Cały czas miał jednak ważną licencję zawodniczą, ale niewielu wierzyło, że włoży kevlar i wyjedzie na tor. A jednak stało się inaczej.

W niedzielę w pierwszym swoim starcie Jacek Gollob został pod taśmą i nie wyłączył się do walki o punkty. Ostatecznie z powodu defektu zjechał z toru. Potem było już nieco lepiej.

Co ciekawe jedną z osób, która namawiała go do powrotu na tor był jego syn Oskar. - Doskonale, że jest z nami. Bardzo tacie kibicuje i wiem, że pomoże drużynie - mówił Oskar Ajtner-Gollob. W pojedynku z Wandą to on był pierwszoplanową postacią naszej drużyny. Zdobył w sumie 13. pkt. Warto dodać, że przed nim dwukrotnie linię mety mijali tylko koledzy z zespołu. Pojedynek zakończył się sensacyjnym zwycięstwem bydgoszczan. Sensacyjnym, bo w składzie ekipy z Krakowa byli żużlowcy z doświadczeniem z rywalizacji międzynarodowej. Jedynym, który nie zawiódł był Patrick Hougaard, który jeszcze w poprzednim sezonie bronił barw Polonii. Chris Harris i Mads Korneliussen pojechali znacznie poniżej oczekiwań. W zespole gospodarzy oprócz wspomnianego Ajtnera-Golloba dobrze zaprezentowali się Marcin Jędrzejewski i dwaj Rosjanie Andriej Kudriaszow i Wiktor Kułakow.

Polonia - Wanda 49:41

Polonia: Kudriaszow 10 (3, 1, d, 3, 3), J. Gollob 3 (d, 2, 1, 0), Kułakow 9 (2, 1, 3, 3, 0), Curyło 3 (0, 2, 1), Jędrzejewski 11 (3, 3, t, 2, 3), Sitarek 0 (u, d, w), Ajtner-Gollob 13 (3, 2, 3, 3, 2).

Wanda: Harris 9 (2, 2, 2, 2, 1), Mazur 3 (1, w, 1, 1), Hougaard 13 (3, 2, 3, 3, 2), Korneliussen 7 (1, 1, 2, 2, 1), Suchecki 5 (1, 3, 1, w, 0), Nowiński 2 (1, 0, 1), Budzyń 2 (2, 0, 0).

Więcej o: