Start żużla na Sportowej. Dzisiaj mecz z Wanda Kraków

Dopiero we wtorek Główna Komisja Sportu Żużlowego zajmie się sprawą zalania toru przez gospodarzy podczas meczu Kolejarz Opole - Polonia. Wcześniej, bo już w niedzielę bydgoszczanie zmierzą się z Wandą Kraków

GKSŻ musi wyjaśnić, czy gospodarze celowo zalali tor po VII biegu. - Wpłynęły do nas już opinie sędziego i komisarza toru. Są jednak do nich dodatkowe pytania. Na pewno ten temat będzie poruszany podczas wtorkowych obrad - informuje Piotr Szymański, szef GKSŻ. Na wynik obrad komisji czekają w Bydgoszczy, chociaż... - Nie robimy sobie zbyt wielkich nadziei - przekonuje Władysław Gollob, właściciel Polonii. W klubie na razie wszyscy skupiają się na niedzielnym pojedynku z Wandą Kraków. Ekipa z Małopolski wymieniana jest w gronie faworytów I ligi. Trzon drużyny tworzą doświadczeni - Chris Harris, Mads Korneliussen i Patrick Hougaard. Duńczyk jeszcze w poprzednim sezonie był jednym z liderów Polonii. W składzie bydgoszczan w porównaniu z meczem w Opolu nie zajdą większe zmiany. Na pewno parę młodzieżowców tworzyć będą Patryk Sitarek i Oskar Ajtner-Gollob.

- Jeśli chodzi o pozostałych żużlowców, to ostateczne decyzje zapadną po piątkowym treningu - zapowiada Władysław Gollob.

Początek niedzielnego spotkania o 13.45.

Składy:

Polonia: 9. Andriej Kudriaszow, 10. Rafał Konopka, 11. Wiktor Kułakow, 12. Mikołaj Curyło, 13. Marcin Jędrzejewski, 14. Patryk Sitarek, 15. Oskar Ajtner-Gollob.

Wanda: 1. Chris Harris, 2. Edward Mazur, 3. Patrick Hougaard, 4. Mads Korneliussen, 5. Zbigniew Suchecki, 6. Michał Nowiński.