Władysław Gollob z pomysłem. Wywróci żużel do góry nogami

Będziemy tutaj realizować pomysł, który jeszcze nikomu w Polsce nie wpadł do głowy - opowiada Władysław Gollob w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl

Dotyczy ona budowania składu na poszczególne spotkania w lidze. - O szczegółach kibice dowiedzą się po pierwszych meczach. Będzie to niewątpliwie bardzo demokratyczny sposób budowania składu i realizowania wyniku przez ten skład, który nie będzie wyróżniał żadnego zawodnika. Po prostu sposób rywalizacji na torze będzie jednakowy dla wszystkich zawodników. Nie będzie prowadzących pary, nie będzie liderów, w ogóle to jakaś kompletna bzdura w żużlu, gdzie w zespole jest trzech liderów. Lider to jest ten prowadzący drużynę, czy kapitan, natomiast w ligach żużlowych są sami liderzy. My to wywrócimy do góry nogami i jestem przekonany, że to da doskonały efekt szkoleniowy - mówi właściciel Polonii w rozmowie z z portalem sportowefakty.wp.pl .

Gollob opowiada także o szansach zespołu w tym sezonie - Oczywiście mogę powiedzieć, że my na pewno nie będziemy walczyć o awans, o tym w ogóle nie ma mowy. Ani finansowo, ani zawodniczo nie jesteśmy do tego przygotowani. Jednak obiecuję, że na pewno tanio skóry nie sprzedamy! Będziemy walczyć i to na pewno będzie się kibicom podobać. Zakładam z góry, że na pewno coś przegramy, ale pozytywną cechą i zawodnika, i zespołu jest "przegrałeś, upadłeś, to się pozbieraj i walcz dalej".

Obecnie na stadionie Polonii trwają prace nad wymianą band. Przypomnijmy, że pierwszy mecz w lidze bydgoska drużyna rozegra 28 marca w Bydgoszczy z Orłem Łódź.

Więcej o: