Greg Hancock zdecydował się na Toruń. Co z innymi żużlowcami Stali Rzeszów?

Były już żużlowiec Stali Rzeszów, Greg Hancock potwierdził we wtorek, że w nowym sezonie PGE Ekstraligi będzie zawodnikiem KS Toruń. Do zespołów z ekstraklasy przymierzani są również Peter Kildemand i Krystian Rempała.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Stali. Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Greg Hancock w poprzednim sezonie był liderem Stali Rzeszów. Amerykanin, aktualny wicemistrz świata, w 2015 roku miał średnią biegową na poziomie 2,37 pkt. W tej klasyfikacji wyprzedzili go tylko Jarosław Hampel i Tai Woffinden.

Hancock to pierwszy z zawodników, który oficjalnie ogłosił przenosiny do nowego zespołu. Przez dwa najbliższe sezony będzie żużlowcem KS Toruń.

Hancock ze Stali Rzeszów odszedł na skutek kłopotów finansowych rzeszowskiego klubu . Te sprawiły, że występy drużyny w PGE Ekstralidze stanęły pod znakiem zapytania.

Początkiem grudnia prezes Speedway Stali Rzeszów S.A. Andrzej Łabudzki wydał komunikat , w którym oświadczył, że w przyszłym roku Stali w ekstraklasie nie zobaczymy. Wszystko przez ponad dwumilionowy długi wobec zawodników, w tym wobec Hancocka. Amerykanin, podobnie jak Krystian Rempała, nie zgodził się na rozłożenie zaległości na raty, a także na obniżenie ich o 20 procent. Negocjacje wciąż trwają. Bez ugody Stal może zapomnieć o występach w I i II lidze .

Wszystko wskazuje na to, że w ekstralidze zobaczymy również innych, byłych żużlowców Stali. Peter Kildemand łączony jest z FOGO Unią Leszno. Transfer Duńczyka ma być ogłoszony 19 grudnia, w dniu otwarcia się okienka transferowego. Do tarnowskiej Unii przymierzany jest natomiast Rempała.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: