Piłkarskie derby Motoru z Lublinianką coraz bliżej

W piątek 18 września o godz. 18 na Arenie Lublin mecz na szczycie. Zmierzą się ze sobą dwaj III-ligowcy - Motor i Lublinianka. Potyczka zapowiada się niezwykle interesująco, gdyż będzie to spotkanie lidera z wiceliderem, którym jest zespół z Wieniawy. Organizatorzy liczą na dużą frekwencję i dobry poziom sportowy.

Termin meczu jest trochę nietypowy, bo w tej klasie rozgrywek w piątki raczej się nie grywa. - Rzeczywiście, ale jest to spowodowane tym, że w sobotę i niedzielę na Arenie Lublin będzie się odbywał Festiwal Nauki, w związku z czym moglibyśmy zagrać jedynie w sobotę przed południem, co dogodnym terminem nie jest - wyjaśnia Waldemar Leszcz, prezes Motoru. - Natomiast w piątek na błoniach wokół stadionu swoją imprezę przeprowadzi radio Eska. Już po meczu, o godz. 20 odbędzie się tam koncert Patrycji Markowskiej, więc tym razem kibice będą mogli połączyć emocje sportowe z przeżyciami kulturalnymi.

Wygląda więc na to, że przez okolice stadionu i samą Arenę Lublin przewiną się tysiące ludzi. - Trudno powiedzieć, jaka będzie frekwencja, ale my spodziewamy się przyjścia na stadion około pięciu tysięcy widzów. Dlatego też zachęcam do przyjazdu na mecz autobusami. Będą uruchomione dodatkowe kursy, a komunikacja będzie podjeżdżała pod sam stadion [autobusy nr 1, 28, 45 pojadą skorygowaną trasą: ... Dworcowa - Gazowa - Stadionowa - Lubelskiego Lipca '80 - Cukrownicza - Krochmalna... Z kolei linie nr: 13, 34 i 150 od godz. 16 do zakończenia kursowania będą się zatrzymywać na przystankach przy ul. Stadionowej - pomiędzy rondem Sportowców, a ul. Lubelskiego Lipca '80 - przyp. red.]. Natomiast dla tych, którzy zdecydują się na przyjazd samochodem, oprócz parkingu przy stadionie zostanie uruchomiony parking przy pobliskich Targach Lubelskich - tłumaczy prezes Leszcz.

Zwykle przy takich spotkaniach przed kasami tworzą się tasiemcowe kolejki i są trudności z wejściem na stadion. - To prawda - potwierdza szef Motoru. - Nie wykluczam, że i tym razem problemy z wejściem mogą być. Najlepiej przyjść na stadion wcześniej i mieć bilet kupiony w przedsprzedaży. Natomiast w dniu meczu będzie czynnych sześć kas. Powiem jeszcze, że nie zgadzamy się, aby kibice Lublinianki siedzieli w sektorze przeznaczonym dla gości, bo to święto całego lubelskiego sportu, więc chcemy, aby fani z Wieniawy zajęli miejsca w sektorze E2.

Gdzie kupić bilety

Wejściówki można nabyć w siedzibie Motoru przy Al. Zygmuntowskich 5 (codziennie do czwartku w godz. 9-17.30, natomiast w dniu meczu sprzedaż biletów w siedzibie klubu nie będzie już prowadzona). Można się też zaopatrzyć w bilety w Lombardzie Amsterdam 24h przy ul. Lwowskiej 6d (codziennie przez całą dobę).

Wejściówki będą też dostępne w kasach biletowych Areny Lublin przy ul. Stadionowej 1 (codziennie do czwartku w godz. 16-19 oraz w dniu meczu od godz. 10).

Bilety nabywać można również za pośrednictwem internetu na stronie www.motorlublin.com.pl.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU