Jak Zawisza zagrał z Arką. Oceny dla piłkarzy [SONDAŻ]

Remis w pierwszym meczu na trudnym terenie w Gdyni, trzech 19-latków w wyjściowym składzie, debiuty nowych graczy - to się działo w Zawiszy w sobotę. Najlepszy na boisku był jeden z debiutantów i kapitan zespołu.

Łukasz Sapela i Kamil Drygas to według bydgoszcz.sport.pl najlepsi piłkarze Zawiszy w meczu z Arką. Oto nasze oceny (w skal od 1 do 10)

Łukasz Sapela - 7

On i Damian Węglarz mieli równe szanse na wyjście w składzie. Trener Mariusz Rumak zdecydował się na bardziej doświadczonego zawodnika i Sapela odpłacił mu się obroną karnego. "Zaczarował" Marcusa da Silvę, prowokował go pokazując ręką, żeby strzelał w jego lewy róg. Brazylijczyk dał się sprowokować do tej gry i uderzył w środek bramki. Sapela wybronił jeszcze w sytuacji sam na sam z Abbottem.

Krzysztof Nykiel - 5

Drugi debiut nie udał się tak jak Sapeli. Nykiel pokazał się pod bramką Arki, strzelając po rogu w poprzeczkę. Pod swoją reagował czasem zbyt nerwowo i faulował.

Łukasz Nawotczyński - 6

Udany powrót zawodnika, który w I lidze był w Zawiszy podstawowym zawodnikiem, ale w ekstraklasie stracił już to miejsce. Najpewniejszy w bloku defensywy Zawiszy.

Piotr Stawarczyk - 5

Sfaulował Abbotta w polu karnym. I to największy minus w grze kolejnego debiutanta w Zawiszy.

Damian Ciechanowski - 3

Błędny wybór trenera Rumaka, który postawił na niego i kazał mu grać na lewej obronie. Marcus da Silva wygrywał z nim niemal wszystkie pojedynki jeden na jeden. Szkoleniowiec Zawiszy wycofał się ze swej decyzji już po pierwszej połowie i wymienił wychowanka Zawiszy.

Maciej Kona - 5

W pierwszej połowie słabo, w drugiej już dużo lepiej. Jego atutem jest szybkość, a wadą na pozycji defensywnego pomocnika słabe warunki fizyczne. Musi się także ustawiać w obronie, ale ma dopiero 19 lat.

Kamil Drygas - 7

Przed przerwą miał zbyt wiele strat i niecelnych podań, ale w drugiej połowie udowodnił, że jest liderem zespołu. Strzelił gola, trafił w słupek, walczył i przerywał akcje gospodarzy.

Jakub Smektała - 6

Plus za rajd, po którym piłka trafiła do Drygasa, a kapitan wyrównał. Tak jak wielu zawodników Zawiszy, lepiej grał po przerwie. Pokazał szybkość.

Alvarinho - 6

Technicznie absolutnie najlepszy na boisku. Czasem zapominał, że grając na pozycji nr 10 musi częściej wykorzystywać swoje umiejętności, żeby otwierać

podaniami ataki kolegów niż kreować siebie.

Jakub Łukowski - 6

Najlepszy z trzech 19-latków, którzy zagrali w wyjściowym składzie Zawiszy. Pokazywał udane dryblingi i groźne dośrodkowania z rzutów rożnych.

Szymon Lewicki - 4

Największy minus to zmarnowanie znakomitej centry Blazo Igumanovicia, po której strzelił obok słupka. Arkadiusz Gajewski, najskuteczniejszy strzelec Zawiszy w sparingach, pewnie by trafił w tej sytuacji. Nowy nabytek starał się walczyć z przodu, ale widać, że bydgoska drużyna potrzebuje wzmocnienia w ataku.

Rezerwowi:

Blazo Igumanović - 6

Bardzo dobre wejście Czarnogórca od początku drugiej połowy. Ma bardzo dokładne dośrodkowania lewą nogą.

Niesklasyfikowani: Kamil Żylski, Sebastian Kamiński

Najlepszy w Zawiszy w meczu z Arką był...
Więcej o: