Tak wysokich cen na Puchar Świata w skokach w Zakopanem jeszcze nie było. "To kosztuje"

Organizatorzy Pucharu Świata w Zakopanem podali ceny biletów na zawody, które mają odbyć się w dniach 15-17 stycznia 2021 roku. W porównaniu do tegorocznych konkursów, najtańsze wejściówki są ponad dwukrotnie droższe, a ich ceny zaczynają się od 200 złotych.

W dniach 15-17 stycznia 2021 roku zaplanowano zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi, na trybunach skoczni mogłoby się znaleźć ok. 6 tysięcy kibiców, dlatego w ostatnich dniach wyczekiwano informacji o cenach biletów na polskie konkursy. W piątek organizatorzy opublikowali ceny, które mogą robić ogromne wrażenie.

Zobacz wideo Był w fatalnej formie, teraz wraca. Polscy kibice mogą być zadowoleni formy Tomasza Pilcha

Ceny biletów na Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem

Najtańsze bilety w 2020 roku na sobotnie i niedzielne konkursy kosztowały 90 złotych. W 2021 roku, m.in. ze względu na znacznie mniejszą liczbę kibiców, którzy mogą wejść na trybuny, będą one kosztować aż 200 złotych. - Jest to pokłosie wytycznych dotyczących bezpiecznego przygotowania obiektu, co generuje duże koszty. Musimy wdrożyć system dezynfekcji, sprzedawać bilety imienne w celu identyfikacji uczestników imprezy oraz zachować dystans społeczny podczas zawodów. Dostosowanie się do tego kosztuje, a koszty będą rozłożone na mniejszą liczbę widzów - powiedział w rozmowie ze skijumping.pl Wojciech Gumny, przewodniczący komitetu organizacyjnego zakopiańskiego Pucharu Świata.

Bilety na piątkowe kwalifikacje będą kosztować 100 złotych. Bilety na sobotni i niedzielny konkurs kosztują tyle samo - od 200 do nawet 750 złotych. Jeśli okaże się, że zawody nie będą mogły zostać rozegrane lub odbędą się, ale bez udziału kibiców, wtedy organizatorzy będą zwracać pieniądze za bilety.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.