Skoki narciarskie. Kamil Stoch pobił rekord skoczni w Sapporo. Tylko dwa rekordy na świecie lepsze

Kamil Stoch swoim rekordowym skokiem podczas PŚ w Sapporo porządkuje kwestię najlepszego wyniku osiągniętego na Okurayamie. Od tej chwili najdłuższy skok na tym obiekcie został ustany w trakcie zawodów Pucharu Świata.
Zobacz wideo

Poprzedni rekord obiektu, 144 metry, ustanowiony przez Stefana Krafta i Macieja Kota był słabszy niż osiągnięcie Anze Laniska z Pucharu Kontynentalnego, gdy Słoweniec skoczył 146,5 metra, a także od letniego rekordu obiektu, który po próbie Ryoyu Kobayashiego wynosił 147 metrów. W II serii konkursu indywidualnego Kamil Stoch ustanowił nowy rekord, skacząc 148,5 metra, tym samym oddając najdłuższy ustany skok w Sapporo.

Tylko dwa rekordy skoczni lepsze

Nowy rekord Okurayamy jest 3. na liście najlepszych rekordów osiągniętych na skoczniach dużych. Lepszymi wynikami poszczycić mogą się tylko obiekty w Willingen (152m - Janne Ahonen i Jurij Tepes) oraz Whistler (149m - Gregor Schlierenzauer).

Polacy uciekają Niemcom w Pucharze Narodów

Po drugim miejscu Kamila Stocha w konkursie indywidualnym w Sapporo, Polacy powiększyli przewagę nad Niemcami w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. W klasyfikacji indywidualnej Pucharu Świata Stoch nadal jest drugi, Piotr Żyła spadł na miejsce czwarte, Kubacki jest piąty.

Więcej o: