Maciej Kot: Mam nadzieję, że w Polsce nie powstanie żaden mamut

Maciej Kot ma nadzieję, że w Polsce nigdy nie powstanie mamucia skocznia. - Budowa takiego obiektu i utrzymanie go są drogie. Gdybyśmy mieli wydać pieniądze, to lepiej na remont lub budowę kilku małych skoczni dla młodych zawodników - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Polscy skoczkowie znakomicie zaprezentowali się na mamuciej skoczni w Vikersund. Drużynowo zajęli drugie miejsce, a Kamil Stoch zwyciężył w konkursie indywidualnym. Tak dobre wyniki mogą zaskakiwać. Tym bardziej, że w naszym kraju nie ma mamuciej skoczni.

Kotowi to jednak nie przeszkadza. 25-letni skoczek przekonuje, że inwestycja w mamuta nie ma większego sensu. - Nie mamy w Polsce skoczni do lotów i nie powinniśmy myśleć o jej budowie. Mamuta wykorzystuje się raz w roku, a przez 364 dni stoi bezczynnie - mówi w rozmowie z " Gazetą Wyborczą ".

I dalej tłumaczy: - Na skoczniach do lotów się nie trenuje, rozegrać na nich można tylko zawody w Pucharze Świata i na mistrzostwach świata w lotach. Nic poza tym. Budowa takiego obiektu i utrzymanie go są drogie.

- Gdybyśmy mieli wydać pieniądze, to lepiej na remont lub budowę kilku małych skoczni dla młodych zawodników. Na przykład w Zakopanem lub gdziekolwiek indziej. Skocznie dla dzieci zapewnią przypływ talentów do sportu, skocznia do lotów da niewiele. To byłby zbędny luksus - zaznacza Kot.

Zobacz wideo

W weekend w Planicy finał Pucharu Świata 2016/17. W piątek i niedzielę konkursy indywidualne, w sobotę drużynówka. Kamil Stoch walczy ze Stefanem Kraftem o Kryształową Kulę, a biało-czerwoni z Austriakami o triumf w Pucharze Narodów.

Relacje z treningów, klasyfikacji i zawodów w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

***

Znamy skład Polski na finał w Planicy. Znów nie wykorzystamy limitu

Stefan Horngacher ogłosił skład reprezentacji Polski na ostatni weekend Pucharu Świata w Planicy. Austriacki szkoleniowiec kolejny raz nie wykorzystał limitu, który przysługuje polskiej drużynie. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Stefan Kraft pewny siebie przed konkursami w Planicy

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich Stefan Kraft mówi, że dobrze czuje się na obiekcie w Planicy, gdzie od piątku do niedzieli odbędą się ostatnie konkursy cyklu w tym sezonie. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Stoch walczy o PŚ, ale co z Pucharem Narodów. Czy Polakom wystarczy mocy?

Chociaż polscy skoczkowie znakomicie rozpoczęli sezon 2016/2017 i zbudowali olbrzymią przewagę w Pucharze Narodów, niestety tuż po mistrzostwach świata forma Polaków, z wyjątkiem Kamila Stocha, mocno poszybowała w dół. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Więcej o: