Turniej Czterech Skoczni w całości w Eurosporcie

Eurosport pokaże w całości prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. TVP pozyskała na razie prawa do niemieckiej części zawodów, ale prowadzi rozmowy z kontrahentami na temat dwóch pozostałych konkursów w Austrii. Nowy sezon Pucharu Świata rozpocznie się w sobotę w Klingenthal. Początek konkursu drużynowego o godz. 16. W niedzielę o 12 odbędzie się konkurs indywidualny. Relacje na żywo na Sport.pl.

O tym, że TVP prowadzi negocjacje napisał "Przegląd Sportowy" . Wiadomo tylko, że Telewizja Publiczna wykpiła prawa do pokazywania inaugurujących zawodów w Oberstdorfie oraz noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen.

Skąd całe zamieszanie? Wszystko przez zmianę na rynku praw telewizyjnych. Do tej pory telewizje negocjowały z jednym pośrednikiem, teraz jest więcej graczy na rynku. Prawa do zawodów Pucharu Świata, które odbędą się w Austrii, znalazły się u pośrednika, który ani myśli oferować preferencyjnych warunków. W jego rękach oprócz dwóch konkursów Turnieju Czterech Skoczni (Innsbruck i Bischofshofen) znalazły się także zawody w Bad Mitterndorf Hinzenbach.

Ale w Polsce kibice będą mogli zobaczyć w całości Turniej Czterech Skoczni w Eurosporcie, który w ofercie ma wszystkie konkursy i kwalifikacje Pucharu Świata w sezonie 2014/15. Międzynarodowym ekspertem stacji podczas zawodów TCS będzie Martin Schmitt, jeden z najlepszych niemieckich skoczków w historii.

Turniej Czterech Skoczni odbędzie się tradycyjnie w okresie świąteczno-noworocznym. Skoczkowie zaczną rywalizację od konkursu w Oberstdorfie (29 grudnia), potem przeniosą się do Garmisch-Partenkirchen (1 stycznia), następnie czekają ich zawody w Innsbrucku (4 stycznia) oraz kończące cykl zawody w Bischofshofen (6 stycznia). Przed rokiem w TCS zwyciężył Austriak Thomas Diethart.

Kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się 22 listopada. Pierwsze zawody odbędą się w niemieckim Klingenthal. W piątek o godz. 18 rozpoczną się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego (początek o 12). W sobotę o 16 odbędzie się konkurs drużynowy. Relacje na żywo na Sport.pl.

Zobacz wideo
Więcej o: