Słynne "Złotka" znowu razem. Wspaniały moment przed wielkim zwycięstwem Polek [WIDEO]

Zwycięstwo polskich siatkarek z USA 3:1 to nie był jedyny wspaniały moment sobotniego spotkania. Władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej zdecydowały się bowiem na piękny gest. Wszystko przez fakt, że za chwilę minie 20 lat od finałowego spotkania reprezentacji Polski z Turcją na mistrzostwach Europy.

Polskie siatkarki w sobotni wieczór dokonały wielkiej rzeczy. Biało-Czerwone w turnieju o awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu po momentami znakomitej grze pokonały przed własną publicznością mistrzynie olimpijskie - Amerykanki 3:1 (27:25, 16:25, 25:23, 25:16). - Reprezentacja Polski siatkarek wciąż jest w grze w walce o awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu. Biało-Czerwone miały zaledwie jeden słabszy moment, a w czwartym secie zagrały fenomenalnie i rozbiły mistrzynie olimpijskie - pisał Sport.pl w relacji z meczu.

Zobacz wideo Morawiecki pokazał złoty medal od siatkarzy. "Czuję się wśród nich bardzo niski"

"Złotka Niemczyka" uhonorowane podczas meczu Polska - USA

Zwycięstwo Polek to nie był jedyny wspaniały moment sobotniego spotkania. Nie zabrakło ich nawet w przerwie w grze. Władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej zdecydowały się bowiem na piękny gest. Zaprosiły na mecz: Polska - USA "Złotka Niemczyka", czyli siatkarki, które niemal dokładnie dwadzieścia lat temu (28 września 2003 roku) sięgnęły po tytuł mistrzyń Europy. Wtedy Polki w finałowym meczu po kapitalnej grze pokonały w Ankarze gospodynie - Turczynki 3:0 (25:17, 25:14, 25:17).

Wówczas w polskiej drużynie grały: Izabela Bełcik, Małgorzata Glinka, Maria Liktoras, Dominika Leśniewicz, Agata Mróz, Joanna Mirek, Małgorzata Niemczyk-Wolska, Anna Podolec, Aleksandra Przybysz, Magdalena Śliwa (komentowała mecz w TVP Sport), Katarzyna Skowrońska oraz Dorota Świeniewicz.

Większość z tych siatkarek (ubrane były w koszulki z napisem: Złotka Niemczyka) była w sobotę w Atlas Arenie. One oraz sztab szkoleniowy z tamtego pojedynku został odznaczony przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Od władz PZPS wszyscy dostali piękny bukiet kwiatów i upominek oraz usłyszeli głośne sto lat od publiczności.

""Złotka" trenera Andrzeja Niemczyka odznaczone w Atlas Arenie" - napisał Polsat Sport na Twitterze i opublikował krótkie nagranie z odznaczeń "Złotek".

W niedzielę polskie siatkarki mogą znów wprawić w euforie kibiców i zapewnić sobie awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Biało-Czerwone muszą jednak wygrać z Włoszkami. Początek spotkania o godz. 20.30. Relacja na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: