Liga Narod闚 Kobiet. Polskie siatkarki przegra造 z USA. W ostatnim secie zosta造 zdemolowane

W meczu 11. kolejki Ligi Narod闚 Kobiet siatkarska reprezentacji Polski nie mia豉 szans z USA i przegra豉 1:3 (25:21, 23:25, 15:25, 11:25). Zawodniczki Jacka Nawrockiego dobrze zagra造 tylko w pierwszym secie, ale w kolejnych partiach prezentowa造 si bardzo przeci皻nie. W ostatniej zagra造 fatalnie, przegrywaj帷 25:11.

Biało-czerwone, z Klaudią Alagierską i Natalią Mędrzyk, które trafiły do wyjściowego składu po porażce z Chinami (0:3), bardzo dobrze rozpoczęły środowe spotkanie. W pierwszym secie prezentowały się solidnie przede wszystkim w ataku i bloku. Do tego Amerykanki popełniły sporo błędów, dzięki czemu Polki zdołały wygrać 25:21.

Zobacz wideo

W drugim secie tak dobrze już jednak nie było. Do słabego przyjęcia doszedł bowiem coraz gorszy atak. Polskie atakujące miały duże problemy z przebiciem się przez blok, choć ostatecznie i tak przegrały minimalnie - 23:25. Minimalnie nie przegrały już jednak w trzecim i czwartym secie, gdzie rywalki nie dały im żadnych szans.Amerykanki bezlitośnie wykorzystywały problemy Polek w przyjęciu, bez problemu blokując także ich ataki. Trzeciego seta biało-czerwone przegrał do 15, a czwartego do 11.

Po porażce z USA reprezentacja Polski zajmuje szóste miejsce w tabeli Ligi Narodów Kobiet. Do pierwszej Turcji Polki tracą już 7 punktów. Do Chinek, które w tabeli znajdują się bezpośrednio przed nimi, brakuje im natomiast 3 pkt.