MŚ siatkówka 2018. Vital Heynen złożył obietnicę polskim kibicom

Dlaczego Vital Heynen nie śpiewa polskiego hymnu? Odpowiedź jest bardzo prosta. - Niestety, przed turniejem nie miałem czasu na naukę polskiego - przyznał belgijski szkoleniowiec i złożył obietnicę wszystkim kibicom reprezentacji Polski.

Wielkie emocje, zwroty akcji, a na koniec wielki sukces. Reprezentacja Polski pokonała w sobotę USA (3:2) i awansowała do wielkiego finału siatkarskich mistrzostw świata, w którym zmierzy się z reprezentacją Brazylii. Początek meczu o godz. 21.15.

MŚ Siatkówka 2018. Polska - Brazylia. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja w TV i online w internecie

Nie ma wątpliwości, że ojcem sukcesu Polaków podczas turnieju rozgrywanego w Bułgarii i we Włoszech jest Vital Heynen. Belgijski szkoleniowiec doprowadził polskich siatkarzy do wielkiego finału. Jeden cel zrealizował. Czas na kolejny - naukę języka polskiego.

Polska - USA. Światowe media po wielkim triumfie Polaków

- Niestety, przed turniejem nie miałem czasu na naukę polskiego. Ale zacznę znów się uczyć po mistrzostwach świata. Jestem pewien, że w następnym roku będę już nieźle mówić, a do igrzysk olimpijskich w Tokio na pewno nauczę się go porządnie - zapewnił Heynen cytowany przez 'Fakt'.

Trzymamy za słowo.

***

MŚ Siatkówka 2018. Tak Polacy świętowali awans do finału mistrzostw świata [WIDEO ZZA KULIS]

MŚ Siatkówka 2018. Polska - Brazylia. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja w TV i online w internecie

MŚ siatkówka 2018. Polska - USA 3:2. Pięć rzeczy po pięciu setach: Nawet Amerykanie nie byli w stanie! Polska w finale mistrzostw świata!

Więcej o: