Pływanie. Srebro Marcina Cieślaka!

Nasza największa nadzieja na medal Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu nie zawiodła. Jednak Marcin Cieślak nie zdołał powtórzyć zeszłorocznego osiągnięcia z Pragi, gdzie sięgnął po złoty medal. Tym razem zajął drugie miejsce. O nasz drugi na tej imprezie medal, po brązie Donaty Kilijańskiej wcale nie było łatwo

W wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym, po pierwszych 50 metrach wyścigu, zawodnik Warszawianki Warszawa zajmował drugie miejsce (26,08), w połowie dystansu prowadził (55,53), niestety na ostatniej długości basenu nie dał rady rewelacyjnie finiszującemu Węgrowi Bence Biczo, który rezultatem 1:55,82 pobił rekord mistrzostw Europy i jednocześnie wskoczył na szóste miejsce w tabelach tegorocznych najlepszych wyników na świecie na tym dystansie.

1:56,76 Marcina Cieślaka to jego najlepszy wynik w tym sezonie

Marcin Cieślak już od kilku lat jest namaszczany na następcę naszego wielkiego mistrza, Pawła Korzeniowskiego, któremu już zaczął deptać po piętach. Przypomnijmy, że na Głównych Mistrzostwach Polski w Pływaniu, Marcin Cieślak zdobył srebrny medal, ustępując "Korzeniowi", tylko o 1,15 sekundy.

Już dwa lata temu, 16-letni wtedy Cieślak zaczął być stawiany jako nadzieja polskiego pływania, gdy niezwykle poprawiał swoje rezultaty stylem motylkowym i zmiennym. W 2009 roku zdobył na Mistrzostwach Europy Juniorów dwa złote medale- na 100 i 200 metrów stylem motylkowym. Po sukcesie w Helsinkach, czas na rozpoczęcie wielkiej kariery w kategorii seniorów.

Według słów Marcina Cieślaka, "Nie ma rzeczy nieosiągalnych, wszyscy są w zasięgu. Każdego chciałbym dogonić. Także Phelpsa. Trzeba tylko dążyć do celu, wierzyć w siebie i ciężko pracować. Po to jest się sportowcem, żeby starać się być najlepszym."

Mocno wierzymy, że obok Konrada Czerniaka i Pawła Korzeniowskiego, Marcin Cieślak już na zbliżających się Mistrzostwach Europy Seniorów, będzie w stanie potwierdzić pokładane w nim nadzieje.

Przypomnijmy, że Cieślak będzie miał szansę na kolejny medal, , w niedzielę, gdy będzie bronił kolejnego złotego medalu, w finale wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym.

Więcej o pływaniu czytaj na plywacy.com ?

Więcej o: