Pływackie Mistrzostwa Europy juniorów. Złoto Marcina Cieślaka

Niesamowitą radość sprawił nam w ostatnim dniu finałów Mistrzostw Europy Juniorów odbywających się w Helsinkach Marcin Cieślak. Do kompletu dwóch srebrnych i dwóch brązowych medali naszej reprezentacji, Cieślak dołożył upragnione złoto

Po porażce na dwukrotnie dłuższym dystansie i utracie tytułu Mistrza Europy na korzyść Bence Biczo, Marcin był niezwykle zmotywowany do zrekompensowania strat. W finale drugiego z dystansów, na których bronił złotego medalu sprzed roku, 100 metrów stylem motylkowym, Cieślak nie dał szans rywalom, pokonując dystans w 53,91 i jako jedyny w stawce przełamał barierę 54 sekund.

Drugie miejsce dość niespodziewanie zajął młodszy brat reprezentantki Francji Malii, Mehdy Metella pokonując dystans w 54,08. Trzeci był największy rywal Cieślaka, Biczo z rezultatem 54,22.

Dzięki osiągnięciu Marcina Cieślaka, na komplet polskich medali na MEJ w Helsinkach składają się poza dzisiejszym złotem, dwa srebra (Cieślak na 200 metrów motylkowym, oraz Mateusz Zawada na 50 metrów stylem grzbietowym), oraz dwa brązowe medale Donaty Kilijańskiej na 800 i 1500 metrów stylem dowolnym.

Więcej o pływaniu na plywacy.com ?

Więcej o: