Premier League. Szczęsny podpisał nową umowę z Arsenalem

Wojciech Szczęsny uzgodnił warunki nowej umowy z Arsenalem Londyn i złożył podpis na kontrakcie - poinformowała oficjalna strona internetowa klubu. Pierwszym bramkarzem drużyny jest obecnie Łukasz Fabiański.

Oficjalny serwis Arsenalu informuje tylko, że to długoterminowa umowa, ale angielska prasa pisze o 5-letnim kontrakcie. 20-letni Szczęsny, któremu latem kończył się kontrakt jest przymierzany do roli podstawowego bramkarza Arsenalu Londyn w niedalekiej przyszłości. Polak zdecydował, że będzie kontynuował swoją karierę na Emirates Stadium, po tym jak sternicy i sztab szkoleniowy Kanonierów gorąco namawiali go do podpisania nowej umowy. Działacze zapewniali go, że w przyszłości będzie bramkarzem światowej klasy i na długie lata pozostanie numerem 1 w bramce Arsenalu.

Szczęsny już zdążył zostać drugim bramkarzem Kanonierów, wysyłając na trybuny stadionu Manuela Almunię i Vito Mannonne. Wydaje się, że Szczęsny jest dziś regularnym rezerwowym z dużymi szansami na pojedyncze występy w Premier League jeszcze w tym sezonie.

Polak zdążył już zagrać w dwóch meczach Pucharu Anglii. Te występy pozwoliły mu awansować w hierarchii bramkarzy i upewnić się w wierze, że Arsenal łączy z nim plany na przyszłość.

Pochwały dla Polaka - "Doskonały mecz Fabiańskiego" ?

Więcej o: