Premier League. City z United na remis po nudnym meczu

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
42
Niewiele można napisać o derbach Manchesteru. Zespoły z czołówki tabeli nie pokazały się ze zbyt dobrej strony. Przez sporą część meczu zależało im tylko na kopaniu się po nogach. Okazji bramkowych po obu stronach było jak na lekarstwo, a te, które już były, nie były specjalnie klarowne. Mecz musiał zawieść, ale przynajmniej zakończył się sprawiedliwym wynikiem. Żadna z drużyn nie zasłużyła na zwycięstwo.

90. min. +5 Koniec meczu.

90. min. +4 Adebayor wchodzi za Teveza.

90. min. +3 Po jednej groźnej akcji z obu stron.

90. min. +1 Sędzia przedłuża o cztery minuty.

89. min. Carrick uderza, potężny rykoszet, piłka zmierza w zupełnie inną stronę, ale i tak opuszcza boisko - tyle że po drugiej stronie bramki.

86. min. I świetna szansa City! Udało się jednak im nieźle przestrzelić i w tym meczu już nie mogą paść żadne bramki.

83. min. Trudno oprzeć się wrażeniu, że piłkarze obu drużyn czekają na koniec meczu. Piłkarze również.

80. min. Kolarov wchodzi za Boatenga. Na boisku nie dzieje się wiele. Można zatem powiedzieć, że wynik jest sprawiedliwy, bo nikt tu nie zasłużył na zwycięstwo.

77. min. Javier Hernandez wejdzie za Berbatowa.

73. min. Adam Johnson wchodzi za Milnera.

72. min. Brzydki faul i żółta kartka dla Wesa Browna.

69. min. Zmiana u gości, na boisku za Evrę pojawia się O'Shea.

65. min. Świetna akcja Carricka, ale zapędził się tak bardzo, że wpadł na bandę. Mało brakowało, a zdołałby dośrodkować i byłoby groźnie.

61. min. W końcu coś się zaczyna dziać. To gospodarze znowu przyspieszyli grę. Mimo wszystko, nadal nie ma żadnej klarownej okazji.

57. min. City w końcu trochę przyspiesza. Tevez przechodzi kilku zawodników, rozpędza się i... mija linię końcową.

53. min. Nie jest to widowisko, jakiego można by się spodziewać po takich zespołach.

49. min. Wes Brown wchodzi za Rafaela.

46. min. Rozpoczyna się druga połowa.

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +2 Yaya Toure brzydko sfaulowany. Tak skończy się ta część meczu.

45. min. +1 Doliczone zostaną dwie minuty.

45. min. Starcie Teveza z Rafaelem. Nawet sędziemu trudno ich rozdzielić.

43. min. Scholes zatrzymuje Milnera łokciem, a właściwie czym się da i dostaje żółtą kartkę.

41. min. Teraz Yaya Toure biegnie od połowy, mija trzech graczy, ale przy czwartym za mocno wypuszcza sobie piłkę i ta zostaje wykopana.

39. min. Fletcher mija kilku zawodników, traci piłkę, ale po chwili zostaje odzyskana i wrzucona w pole karne, skąd inny z "Czerwonych Diabłów" uderza z woleja o ziemię. Hart bez większego trudu.

36. min. Rzut wolny wykonuje Tevez. Piłka leci pięknie i zmierza wprost w okienko. W ostatniej chwili znakomitą interwencją popisuje się van der Sar, który zbija piłkę na aut.

34. min. Scholes fauluje przed polem karnym i się z tym nie zgadza. Nie da się ukryć, że po pierwszych obiecujących minutach, mecz zrobił się brutalny i niezbyt fascynujący.

30. min. Van der Sar łapie piłkę za linią końcową i ucieka z nią. Sędzia nie daje się nabrać, jest korner, ale nic z tego.

26. min. I dwie kolejne okazje City. Najpierw wbiegnięcie w pole karne, piłka w ostatniej chwili wybita na róg, a potem była jeszcze okazja właśnie z kornera. Wciąż jednak nie ma szansy nawet zbliżonej do kilkudziesięcioprocentowej.

23. min. W międzyczasie mieliśmy strzał na bramkę City, ale Hart nie miał problemu. Teraz Nani schodzi kulejąc po brutalnym faulu. W ostatnich kilku minutach mecz strasznie i nieoczekiwanie się zaostrzył.

20. min. Evra nie wygląda dobrze, ale jednak wraca na boisko. Ferguson na wszelki wypadek każe się jednak rozgrzewać rezerwowemu.

18. min. Evra wyskakuje do piłki z Boatengiem i upadając trzyma się za kostkę. Schodzi kulejąc i już na boisko nie wróci.

16. min. I powoli inicjatywę przejmuje United. Prawdziwego zagrożenia jednak nie stwarza.

14. min. I uderzenie z rzutu wolnego z 30 m. Nie sprawiło jednak Hartowi zbyt wiele problemów.

12. min. Brzydki faul Boatenga, będzie rzut wolny.

10. min. City nadal atakuje, coraz częściej, ale coraz mniej groźnie.

7. min. Kolejny atak skrzydłem w wykonaniu City. Gospodarze przeprowadzają atak za atakiem.

5. min. Rafael w powietrznym starciu o piłkę z Tevezem. Argentyńczyk pechowo upada i leży przez chwilę na boisku. Wkrótce jednak wstaje i dostaje owację.

3. min. I już pierwsza znakomita okazja City! Podrywa się niezbyt głośna grupka kibiców gospodarzy.

1. min. Rozpoczęcie meczu.

20:55 Mecz rozpocznie się już za pięć minut. Jeżeli gospodarze wygrają, zrównają się punktami z dzisiejszymi rywalami. United traci do Chelsea dwa punkty.