Guardiola podjął decyzję. Oficjalnie. "Nie da się wyrazić"

Manchester City oficjalnie zakomunikował, że przedłużył kontrakt z trenerem Pepem Guardiolą. Nowa umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku.

Pep Guardiola przyszedł do Manchesteru City latem 2016 roku. Od tego czasu wygrał z nim cztery mistrzostwa Anglii, Puchar Anglii, cztery Puchary Ligi oraz dwa Superpuchary Anglii. Docenia się go również za to, jak potrafi rozwijać piłkarzy, którzy trafiają pod jego skrzydła.

Zobacz wideo Czy Arabia Saudyjska będzie czarnym koniem mundialu?

Pep Guardiola podpisał nowy kontrakt z Manchesterem City. Będzie tam pracował do 2025 roku

Kontrakt Hiszpana z angielskim klubem wygasał z końcem czerwca 2023 roku. W środę klubu oficjalnie poinformował, że zdecydował się on podpisać nową, dwuletnią umowy. - Jestem bardzo zadowolony, że zostanę na kolejne dwa lata. Nie da się wyrazić, jak bardzo dziękuję wszystkim w klubie za zaufanie do mnie. Jestem tu szczęśliwy, czuję się komfortowo. Mam wszystko, czego potrzebuję, aby jak najlepiej wykonywać swoją pracę - powiedział.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Równie zadowolony z przedłużenia kontraktu przez Guardiolę był Khaldoon Al Mubarak, prezes Manchesteru City. - Bardzo przyczynił się do sukcesów oraz budowy struktury klubu. Myśl o tym, co jeszcze może osiągnąć, biorąc pod uwagę jego energię, głód i ambicje, które najwyraźniej wciąż ma, jest ekscytująca. Pod jego wodzą nasza drużyna osiągnęła tak wiele, nieustannie grając i ewoluując w stylu City, który jest podziwiany na całym świecie - stwierdził.

Gdyby 51-letni trener wypełnił nowy kontrakt, spędziłby w klubie dziewięć sezonów. To może być nieco zaskakujące, gdyż w przeszłości szybciej rezygnował z pracy. W Barcelonie był przez cztery sezony (2008-2012), w Bayernie przez trzy (2013-2016).

Guardiola prowadził Manchester City w 374 meczach we wszystkich rozgrywkach, to drugi wynik w historii klubu po Lesie McDowallu (587). Wygrał 271 z nich, co daje mu wynik na poziomie 72,4 procent. W tych spotkaniach jego zawodnicy strzelili 921 goli, średnia to 2,46 gola na mecz.

Pierwszą część sezonu, przed przerwą na mistrzostwa świata, Manchester City zakończył na drugim miejscu w tabeli Premier League, ze stratą pięciu punktów do prowadzącego Arsenalu. Rywalizację w Lidze Mistrzów zakończył na pierwszym miejscu w grupie, w 1/8 finału zagra z RB Lipsk.

Więcej o: