Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Zbigniew Boniek: Krzysztof Piątek powinien zostać w Genoi jeszcze dwa lata

- Gdyby zapytał mnie o radę, powiedziałbym mu, by został w Genoi jeszcze dwa lata. Niech się uczy, rozwija, a potem w wieku 25 lat może pójść, gdzie będzie chciał - tak Zbigniew Boniek mówił o przyszłości Krzysztofa Piątka.

Krzysztof Piątek ma imponujący debiut w Genoi, do której latem przeszedł z Cracovii za 4,5 mln euro. Strzelał bramki w każdym ligowym meczu, w Serie A i Pucharze Włoch ma już łącznie 13 trafień. W czwartek zdobył też swoją pierwszą bramkę w reprezentacji Polski, w przegranym 2:3 meczu z Portugalią w Lidze Narodów.

O 23-letnim napastniku z polski zrobiło się głośno w Europie. Zagraniczne serwisy internetowe prześcigają się w plotkowaniu o klubach, które są zainteresowane jak najszybszym wykupieniem Piątka z Genoi.

- On absolutnie nie powinien odchodzić w styczniu z klubu - mówił Zbigniew Boniek przepytywany przez "Sport Mediaset".

- Gdyby zapytał mnie o radę, powiedziałbym mu, by został w Genoi jeszcze dwa lata. Niech się uczy, rozwija, a potem w wieku 25 lat może pójść, gdzie będzie chciał - dodał.

Piątek jest obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski, która w niedzielę zagra trzeci mecz w Lidze Narodów. Spotkanie Polska - Włochy o godz. 20.45, relacja na żywo w Sport.pl.

Polska - Włochy. Transmisja TV, stream online. Gdzie obejrzeć?

Więcej o: