Oficjalne oświadczenie Milanu w sprawie Cassano: niedokrwienie mózgu

AC Milan wydał długo oczekiwane, oficjalne oświadczenie w sprawie stanu zdrowia Antonio Cassano. Czytamy w nim, że doszło do chwilowego niedokrwienia mózgu na skutek udaru, nie spowodowało to jednak trwałych uszkodzeń neurologicznych.

Profil Sport.pl na Facebooku - 32 tysięcy fanów. Plus jeden? 

Powodem kłopotów zdrowotnych piłkarza jest "niewielki ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej". Cassano przejdzie wkrótce operację, aby "zamknąć niewielką dziurę w sercu". Przerwa w jego grze potrwa z pewnością kilka miesięcy. Żeby ustalić przyczynę zapaści piłkarza potrzebne były długotrwałe i skomplikowane procedury medyczne. Jednak terapia powinna skutkować szybką poprawą stanu pacjenta. Choroba Cassano nie jest szczególnie rzadka i zazwyczaj nie pozostawia trwałych śladów w organizmie.

Cassano od poniedziałku przebywa w szpitalu w Mediolanie. We wtorek jego zespół grał w Lidze Mistrzów mecz z BATE Borysów - strzelec gola dla rossonerich Kevin-Prince Boateng podniósł koszulkę, pod którą miał podkoszulek z podobizną chorego kolegi i numerem 99.

Do Milanu płyną wyrazy współczucia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia z całego świata. Słowa otuchy piłkarzowi przesłał sam Diego Maradona - zostały one zamieszczone w środowym wydaniu Corriere dello Sport.- Wiem o wszystkich niepokojach, zmartwieniach i torturach jakie przechodzą ci teraz przez myśl - napisał słynny Argentyńczyk. - Znam to uczucie niepewności, a nawet samotności, które sprawia, że widzisz wszystko w czarnych barwach. Znam to dobrze i dlatego czuję bliskość z tobą, i z Rino Gattuso, który także przechodzi przez ciężki okres.

Harry Redknapp w szpitalu musi przejść niegroźną operację ?