Transfery. Del Piero w FC Sion? "Musi mieć motywację"

Prezes FC Sion Christian Constrantin jest poważnie zainteresowany sprowadzeniem Alessandro Del Piero. - To dla niego dobry czas na nowy etap w życiu. Ale musi mieć motywację do gry - powiedział Szwajcar.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

Constantin potwierdził zainteresowanie Del Piero, ale zastrzegł także, że jedyną motywacją jego przenosin nie mogą być pieniądze. - Przyglądam się mu od zawsze. Myślę, że Alex jest w dobrym momencie, by rozpocząć nowy etap. Szczególnie, że zbliża się do końca swojej kariery - powiedział prezez FC Sion.

- Żeby do nas przejść będzie mu potrzebna odpowiednia motywacja. Przygotowuje ofertę, bo widzę, że w tym sezonie nie wiedzie mu się najlepiej, szczególnie po przejściu do Juve Andrei Pirlo. Nie jest łatwo zarządzać klubem mając w składzie dwie wielkie gwiazdy. Z drugiej strony wiem, że bardzo pociąga go MLS. Zobaczymy co da się zrobić - dodał Szwajcar.

Media spekulują, że FC Sion jest w stanie zapłacić Del Piero 4-5 milionów euro za sezon gry.

Prezes Juventusu oznajmił dwa tygodnie temu, że to ostatni sezon Alessandro Del Piero w barwach "Starej Damy". Legendarny piłkarz Juve nie zdecydował jeszcze czy zamierza kontynuować karierę. Mówi się, że realnym kierunkami dla Del Piero są Stany Zjednoczone lub Katar. Pojawiają się także europejskie propozycje. Podobno sprowadzeniem Alexa jest zainteresowany także AC Milan .

W tym sezonie Del Piero wystąpił w sześciu meczach ligowych Juventusu. "Stara Dama" przewodzi tabeli Serie A.

"Dlaczego zawsze ja?", czyli co piłkarze wypisują na koszulkach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.