Prezydent Barcelony publicznie zwrócił się do Lewandowskiego. "Chcę podziękować"

Joan Laporta nie omieszkał poruszyć tematu transferu Roberta Lewandowskiego nawet w momencie prezentacji innego piłkarza. Andreas Christensen został oficjalnie nowym zawodnikiem FC Barcelony, a prezydent klubu dziękował właśnie Polakowi.

FC Barcelona przeszła od słów do czynów. Kilka tygodni temu informowano już, że latem do klubu dołączą Franck Kessie (poprzednio AC Milan) i Andreas Christensen (wcześniej Chelsea). Pomocnik został oficjalnie zaprezentowany kilka dni temu. Christensen natomiast w czwartek, 7 lipca. Joan Laporta nie krył swojego zadowolenia ze sprowadzenia nowych twarzy, jednak nie mógł też pominąć tematu transferu, do którego jeszcze nie doszło, a Barcelona tak bardzo o niego zabiega. 

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Robert Lewandowski znów słyszy podziękowania. "Czekamy"

W przeciwieństwie do Kessiego i Christensena, za Roberta Lewandowskiego będzie trzeba zapłacić. Bayern Monachium nie ustępuje, więc prawdopodobnie będzie to kwota co najmniej 50 milionów euro. Do tego FC Barcelona będzie musiała przelać pełną kwotę w jednej transakcji, bo według najnowszych doniesień, tego wymagają władze mistrza Niemiec.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Władze hiszpańskiego klubu są zdeterminowane i wciąż traktują sprawę transferu Lewandowskiego priorytetowo - informował Fabrizio Romano. Słowa te potwierdził Joan Laporta, prezydent Barcelony. - Złożyliśmy Bayernowi ofertę za Lewandowskiego i czekamy na ich odpowiedź. Mamy nadzieję, że ta będzie pozytywna - powiedział w czwartek. 

Laporta raz jeszcze zwrócił się też bezpośrednio do Lewandowskiego. - Chcę podziękować Lewandowskiemu, teraz publicznie, za to co robi, aby do nas dołączyć - usłyszeli dziennikarze zebrani na Camp Nou. 

To nie pierwszy raz, gdy Laporta dziękuje Lewandowskiemu. - Wszyscy wiedzą, że Robert Lewandowski to wielki piłkarz, ale jest piłkarzem Bayernu i dlatego wolę utrzymać ten temat w ciszy. Wiemy, że zadeklarował publicznie, że chce przyjść do Barcelony i jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni - mówił nie tak dawno działacz. Klub i zawodnik chcieliby, by sprawa została zamknięta do 16 lipca. Tego dnia zespół Xaviego wyjedzie na tournee do USA.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.