Decydujące starcie. Barcelona wraca z ofertą za Lewandowskiego i ma wiadomość

FC Barcelona wróci z czwartą ofertą za Roberta Lewandowskiego - poinformował Fabrizio Romano. - Klub przekazał zawodnikowi, że jego sprawę wciąż traktuje priorytetowo, ale poprosił go też o chwilę cierpliwości - powiedział Włoch.

Odejdzie do FC Barcelona, czy zostanie w Bayernie Monachium? - to kluczowe pytanie w kontekście najbliższej przyszłości Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski kilka tygodni temu zapowiedział, że nie chce już grać w zespole mistrza Niemiec, a media zgodnie poinformowały, że napastnik chce odejść tylko do hiszpańskiego klubu.

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

FC Barcelona złożyła już trzy oferty za Lewandowskiego. Pierwsza z nich opiewała na 32 mln euro, a druga była o 3 mln wyższa. Za trzecim razem Katalończycy zaproponowali Bayernowi 40 mln euro plus pięć milionów euro w bonusach. Wszystkie te propozycje zostały jednak odrzucone przez mistrzów Niemiec.

Ile Lech może zarobić za grę w LM? Olbrzymie premieIle Lech może zarobić za grę w LM? Olbrzymie premie

Bayern, choć na razie wyklucza sprzedaż Lewandowskiego, ma za niego oczekiwać co najmniej 50 mln euro. Niewykluczone, że właśnie tyle wynosić będzie czwarta oferta FC Barcelona. A ta ma się pojawić na dniach.

FC Barcelona wróci z czwartą ofertą za Lewandowskiego

Przekazał to znany ze znakomitych newsów transferowych dziennikarz Fabrizio Romano. W swoim podcaście Włoch zapewnił, że priorytet transferowy Katalończyków się nie zmienił i wciąż jest nim Lewandowski.

- FC Barcelona wróci po Lewandowskiego z czwartą ofertą. Klub przekazał zawodnikowi, że jego sprawę wciąż traktuje priorytetowo, ale poprosił go też o chwilę cierpliwości - powiedział Włoch.

Największa sensacja Wimbledonu. Maria w półfinaleNajwiększa sensacja Wimbledonu. Maria w półfinale

W poniedziałek FC Barcelona ogłosiła dwa transfery. Do klubu na zasadzie wolnego transferu trafili obrońca Andreas Christensen (poprzednio Chelsea) oraz pomocnik Franck Kessie (ostatnio AC Milan). Katalończycy są też blisko pozyskania Raphinhi z Leeds United.

Na razie trudno sobie wyobrazić, by FC Barcelona zdążyła pozyskać Lewandowskiego do 12 lipca, o czym informowały hiszpańskie media. Klub i zawodnik chcieliby jednak, by sprawa została zamknięta do 16 lipca. Tego dnia zespół Xaviego wyjedzie na tournee do USA.

Więcej o: