Laporta dziękuje Lewandowskiemu. "Jesteśmy mu bardzo wdzięczni"

- Wszyscy wiedzą, że Robert Lewandowski to wielki piłkarz, ale jest piłkarzem Bayernu i dlatego wolę utrzymać ten temat w ciszy. Wiemy, że zadeklarował publicznie, że chce przyjść do Barcelony i jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni - powiedział w sobotę prezydent FC Barcelony Joan Laporta. Według medialnych doniesień Barca chce tego lata sprowadzić Polaka i zamierza uczynić go główną twarzą nowego projektu sportowego na Camp Nou.

Temat transferu Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony wciąż pozostaje bardzo gorący. Klub z Katalonii złożył niedawno Bayernowi Monachium ofertę za kapitana reprezentacji Polski w wysokości 40 milionów euro + bonusy. Według medialnych doniesień została ona przez Bayern odrzucona, ale to wcale nie kończy całej sagi z udziałem polskiego napastnika, który chce za wszelką cenę od nowego sezonu reprezentować barwy Barcy. 

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Laporta dziękuje Lewandowskiemu. "To wielki piłkarz, jesteśmy mu bardzo wdzięczni"

W sobotę po raz kolejny na temat transferu Roberta Lewandowskiego wypowiedział się prezydent FC Barcelony Joan Laporta. 

- Wszyscy wiedzą, że Robert Lewandowski to wielki piłkarz, ale jest piłkarzem Bayernu i dlatego wolę utrzymać ten temat w ciszy. Wiemy, że zadeklarował publicznie, że chce przyjść do Barcelony i jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni - powiedział Laporta. 

- Mogę mu tylko podziękować za to, ale też chcemy zachować szacunek dla Bayernu Monachium, który jest jednym z największych klubów na świecie - dodał prezydent FC Barcelony.

Robert Lewandowski już dogadał się z FC Barceloną ws. indywidualnego kontraktu na trzy lata, na bazie którego ma zarabiać 9 milionów euro netto rocznie. Teraz zarówno on, jak i Barca, muszą uczynić wszelkich starań, aby przekonać do transferu dotychczasowy klub Polaka - Bayern Monachium. Według najnowszych informacji, by wywrzeć większy nacisk na szefach Bayernu, Lewandowski nie zamierza zjawić się na początku letnich przygotowań mistrzów Niemiec, które startują 12 lipca.

Więcej o: