Barcelona podliczyła głosy. Czterech kandydatów na stanowisko prezesa. Jest faworyt

FC Barcelona ma czterech kandydatów na stanowisku prezesa. Faworytem jest Joan Laporta, który już raz piastował tą funkcję.

FC Barcelona po przeliczeniu kart oficjalnie potwierdziła, że Joan Laporta (10 272 podpisów), Víctor Font (4713), Toni Freixa (2822) i Emili Rousaud (2510) mogą dalej kandydować na prezydenta Dumy Katalonii. Ten pierwszy prezesem Barcelony był w latach 2003-2010.

Zobacz wideo Co się dzieje z Barceloną? "Oczekiwałbym od Koemana trochę samokrytyki"

Czterech spełniło wymóg

Spełnili bowiem wymóg, jakim było zebranie 2257 podpisów. Podpisy będą teraz podlegały procesowi walidacji. Wtedy będzie jasna ostateczna liczba kandydatów w wyborach na stanowiska prezesa.

Wymogu nie spełniło za to czterech kandydatów: Xavier Vilajoana (1968 podpisów), Jordi Farré, Lluis Fernández Ala, Pere Riera i Agusti Benedito. Tylko pierwszy z wymienionych przekazał swoje podpisy do przeliczenia i sprawdzenia. Reszta kandydatów zniszczyła karty do głosowania.

Nowa gwiazda Barcelony do meczów wnosi magię. To on ma przekonać Messiego do pozostaniaNowa gwiazda Barcelony do meczów wnosi magię. To on ma przekonać Messiego do pozostania

Wybory nowego prezesa 26-krotnych mistrzów Hiszpanii odbędą się 24 stycznia. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z funkcji tej zrezygnował Josep Maria Bartomeu. Tymczasowo pełni ją Carles Tusquets.

Więcej o: