Premier League. Wielka petycja kibiców Manchesteru City. Proszą Teveza, by został

Władze Manchesteru City, by zatrzymać w swoich szeregach Carlosa Teveza, zaoferowały piłkarzowi 250 tys. funtów tygodniowo. - Nie ma deadline'u, możesz podjąć decyzję, kiedy chcesz - mówi Tevezowi szejk Mansour zarządzający klubem. Argentyńczyk od dłuższego czasu zapowiada, że chce zmienić otoczenie, a wielką petycję do 27-latka wystosowali kibice.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

Argentyńczyk swoje dalsze działania konsultuje z rodziną, chciałby być bliżej swoich córek Florencii i Katii, które razem z matką mieszkają w Buenos Aires. Współpraca z władzami City nie układa się źle, piłkarz jest zadowolony ze sposobu traktowania go przez właściciela klubu szejka Mansoura, stosunków z kibicami, ale napastnik niejednokrotnie podkreślał, że w Manchesterze czuje się po prostu samotny i potrzebuje zmian.

Kandydatem do przejęcia Teveza jest Real Madryt. Przemawiają za nim głównie czynniki nie koniecznie związane z piłką. Ze stolicy Hiszpanii są lepsze połączenia do Buenos Aires, a w Hiszpanii rodzina Teveza nie zetknęłaby się z barierą językową. Argentyńczyk prawdopodobnie przekonał by ją do przeprowadzki na Półwysep Iberyjski. - Nigdy nie grałem dla potęg jak Real, Barcelona czy Inter, ale wcale nie będę żałował, jeśli nie zagram nigdy - mówi Tevez.

Kibice "The Citizens" poczuli, że byt Teveza na Eastlands jest także w ich rękach. W otwartym liście do gwiazdora swojego klubu fani namawiają go, by został. Kampania nabrała większego tempa, bo "podpisać się" pod petycją można także online

Kontrakt Argentyńczyka, który na Eastlands miał być pierwszoplanową postacią, obowiązuje jeszcze przez trzy lata. Tevez w Manchesterze City występuje już drugi sezon. The Citizens w tym sezonie zdobyli Puchar Anglii i zapewnili sobie miejsce gwarantujące grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

Drugie podejście Teveza

W grudniu ubiegłego roku Tevez już żądał od klubu przenosin, ale nadal strzelał dużo bramek. W tej sytuacji wysiłek Manchesteru City na pozostawienie Argentyńczyka w swoich szeregach znacząco się wzmożył. Klub zaproponował Tevezowi nową korzystniejszą umowę zaraz po zdobyciu Pucharu Anglii na Wembley. Od właściciela klubu Mansoura bin Zayed Al Nahyana usłyszał wówczas, że z decyzją nie musi się spieszyć, a klub może opuścić w każdej chwili.

Jeśli Tevez w końcu zdecyduje się na opuszczenie Eastlands, trener "The Citizens" Roberto Manicini będzie musiał rozglądać się na innym napastnikiem tej samej klasy. Najbardziej łakomym kąskiem byłby Sergio Aguero z Atletico Madryt.

Włoch bez wątpienia chciałby dowiedzieć się o decyzji Teveza jeszcze przed zgłoszeniem składu na przedsezonowy obóz treningowy City, który ma złożyć na początku przyszłego miesiąca. Mancici już wie, że nie Tevez nie będzie do jego dyspozycji na przestrzeni całej przerwy letniej niezależnie od decyzji napastnika. Carlos Tevez z reprezentacją Argentyny będzie walczył w Copa America. Oznacza to, że nie zagra m.in. w sparingu z Manchesterem United 7 sierpnia. Będzie natomiast gotów do gry w następnym sezonie, który startuje tydzień później.

Tevez odrzucił niedawno ofertę Juventusu, który proponował mu 200 tys. funtów tygodniowo. Jeśli nie zgłosi się po niego Real Madryt Argentyńczyk ponownie rozpatrzy tę ofertę.

Zobacz jak powstają stadiony na specjalnym serwisie Euro 2012 w Sport.pl! ?

 

Tevez: Chcę odejść z Manchesteru City ?

Więcej o: