Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Premier League. Turecka federacja pozwoli Hiddinkowi na odejście do Chelsea

Turecka Federacja Piłkarska zgodzi się na to, aby Guus Hiddink przestał być selekcjonerem reprezentacji Turcji i został menedżerem Chelsea Londyn.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

O możliwym odejściu Hiddinka poinformowała anonimowa osoba związana z turecką federacją. - Hiddink nie potrafi odmówić Chelsea. Wiemy, że chce odejść.

Turcja pod wodzą Hiddinka zajmuje trzecie miejsce w grupie A eliminacji do Euro 2012. Ma jeden punkt straty do drugiej Belgii z którą w ostatnim spotkaniu zremisowała 1:1. Ma też jeden mecz do rozegrania więcej.

Hiddink jest niezadowolony, że osoba która go sprowadzała do Stambułu, prezes tureckiej federacji Mahmut Ozgener, wkrótce przestanie pełnić swoją funkcję. Ma on małe szanse na ponowny wybór na stanowisko prezesa w wyborach, które odbędą się 28 czerwca.

- Jeśli Ozgener by został, Guus prawdopodobnie by nie odszedł - mówi anonimowa osoba z tureckiej federacji.

- Oferta z Chelsea jest zbyt dobra, aby z niej zrezygnować. Federacja to rozumie. Hiddink czuje, że ma tam pracę do zrobienia. Musi wygrać ligę, a może nawet Ligę Mistrzów. Jak Chelsea zapłaci nam odszkodowanie, Hiddink więcej meczu reprezentacji Turcji nie poprowadzi - dodaje.

Obecnie turecka federacja czeka na oficjalną propozycję ze strony Chelsea. Aby wykupić kontrakt Hiddinka, The Blues będą musieli zapłacić około 4 milionów euro.

Hiddink jest przyjacielem właściciela Chelsea Romana Abramowicza. W sezonie 2008/09 objął na trzy miesiące funkcję tymczasowego trenera klubu ze Stamford Bridge. Zdobył wtedy Puchar Anglii.

Euro coraz bliżej! Odwiedź nasz specjalny serwis! ?

 

Nasri czeka na ofertę Manchesteru ?

Więcej o: