Premier League. Manchester United rozbił Stoke City

W meczu 23. kolejki Premier League Manchester United wygrał u siebie 3:0 ze Stoke City. Bohaterem spotkania był Paul Pogba, który zanotował dwie asysty i cały mecz grał świetnie.

Już w 9. minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Pogba przytomnie wypatrzył niepilnowanego na prawym skrzydle Valencię, a ten popisał się precyzyjnym strzałem z lewej nogi. Francuz zanotował także asystę przy trafieniu Martiala. Tym razem zagrał wzdłuż pola karnego, a napastnik huknął z pierwszej piłki tak, że bramkarz nie miał nic do powiedzenia.

Pogba jest najskuteczniejszym asystentem w czołowych pięciu ligach Europy, biorąc pod uwagę liczbę asyst na liczbę spotkań. To było jego ósme i dziewiąte kluczowe podanie w tym sezonie, a zagrał tylko w 13 meczach.

Na 3:0 podwyższył Lukaku, mimo że w czasie przyjęcia piłki od Martiala miał na plecach dwóch obrońców. Belg zdołał się jednak obrócić z piłką i strzelił tuż przy słupku.

United ma na swoim koncie 50 punktów. Przed nimi jest tylko Manchester City, który ma już 62 "oczka". Stoke zajmuje 18. pozycję.

Więcej o: