Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wpadka Wieczystej Kraków! Przegrali piekielnie ważny mecz w Pucharze Polski

Wieczysta Kraków przegrała w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. Zespół Sławomira Peszko okazał się gorszy od Podhala Nowy Targ, z którym przegrał po rzutach karnych. Wspomniany Peszko nie mógł pomóc swojej nowej drużynie, ponieważ wcześniej nie został zgłoszony do rozgrywek.

Wieczysta Kraków straciła szansę na odniesienie największego sukcesu w historii. Piłkarze Przemysława Cecherza w finale wojewódzkiego Pucharu Polski przegrali po serii rzutów karnych z Podhalem Nowy Targ. Przegrali, choć już na początku spotkania objęli prowadzenie.

Zobacz wideo "Mam nadzieję, że za pięć lat Wieczysta będzie w ekstraklasie" [REPORTAŻ]

Wpadka Wieczystej! Przegrali piekielnie ważny mecz w Pucharze Polski. Peszko nie pomógł

Wieczysta pierwszego gola strzeliła już w 17. minucie spotkania, gdy Piotr Madejski przeprowadził indywidualny rajd, po którym pokonał bramkarza rywali. Kiedy wydawało się, że Wieczysta do szatni będzie schodzić z prowadzeniem, bramkę wyrównującą zdobył Damian Leparz, który mocnym strzałem z woleja pokonał Michała Miśkiewicza.

Leparz strzelił później jeszcze jednego gola, tuż po rozpoczęciu drugiej połowy meczu. Bramka nie została jednak uznana ze względu na spalonego. W podstawowym czasie gry żadna bramka już nie padła. Tak samo, jak podczas dogrywki. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne więc były rzuty karne, które lepiej wykonywali piłkarze Podhala.

Mecz być może zakończyłby się innym wynikiem, gdyby mógł w nim wystąpić największy gwiazdor Wieczystej, Sławomir Peszko. Były reprezentant Polski, który niedawno podpisał kontrakt z klubem z ligi okręgowej, w finale wojewódzkiego Pucharu Polski nie mógł jednak wystąpić, ponieważ wcześniej nie był zgłoszony do rozgrywek.

Przeczytaj także:

Więcej o: