Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zamieszanie w nowym klubie Peszki. Odchodzi gwiazda. "Nie było nawet możliwości dyskusji"

Niespodziewane zamieszanie w Wieczystej Kraków. Z nowego klubu Sławomira Peszki odchodzi Bartosz Iwan, który był tam grającym asystentem trenera i jest synem Andrzeja Iwana, dyrektora sportowego drużyny.

O Wieczystej Kraków cała Polska usłyszała kilka tygodni temu, gdy dołączył do niej Sławomir Peszko. Były reprezentant Polski zamienił Lechię Gdańsk na klub z okręgówki. Będzie walczył z nowymi kolegami o awans do IV ligi. W Wieczystą zainwestował ostatnio krakowski biznesmen Wojciech Kwiecień. To on zachęcił Peszkę do transferu. Kwiecień chce budować klub, który będzie liczył się w polskiej piłce.

Zobacz wideo "Mam nadzieję, że za pięć lat Wieczysta będzie w ekstraklasie" [REPORTAŻ]

Zamieszanie w klubie Sławomira Peszki

Do tej pory projekt rozwijał się prawidłowo, ale pojawił się niespodziewanie pierwszy problem. Jak informuje TVP Sport, z Wieczystej odchodzi Bartosz Iwan, który był nie tylko jej piłkarzem, ale i grającym asystentem trenera Przemysława Cecherza. Dodatkowo 36-latek jest synem Andrzeja Iwana, byłego reprezentanta naszego kraju, który w krakowskim zespole jest dyrektorem sportowym.

Kontrakt Bartosza Iwana obowiązywał do końca czerwca, a piłkarz nie otrzymał wyjaśnienia, dlaczego nie przedłużono z nim współpracy. Odszedł nie tylko z klubu, ale także zwolnił się z jednej z aptek należących do Kwietnia, w której pracował. - To nie była moja decyzja. Otrzymałem ją od zarządu. Coś musiało się wydarzyć, bo nie było nawet możliwości dyskusji. Dementuję za to informację, że mi się z Bartkiem źle współpracowało - tłumaczy Cecherz. 

Wieczysta przygotowuje się do kolejnego sezonu ligowego. W sparingach uczestniczy już Sławomir Peszko, który ostatnio strzelił dwa gole w meczu z LKS Goczałkowice - Zdrój.  Kolejny test dla byłego reprezentanta Polski i jego nowych kolegów już w niedzielę. O 11:00 Wieczysta zmierzy się w sparingu z Piliczanką Pilica.

Przeczytaj też: