Już nie ma odwrotu! Zasłużony polski klub wystawiony na sprzedaż. "Wielu się cieszy"

Zagłębie Sosnowiec przeżywa dość duży kryzys nie tylko sportowy, ale również organizacyjny. Prezes Arkadiusz Aleksander zapewniał niedawno, że wszystko jest pod kontrolą, jednak okazuje się, że jest zupełnie inaczej, ponieważ sensacyjną decyzję ogłosił w czwartek właściciel klubu. "Wielu kibiców na to czeka" - przekazał na Twitterze prezydent miasta Sosnowiec Arkadiusz Chęciński.

Kiedy po zakończeniu sezonu 2018/19 Zagłębie Sosnowiec spadło z ekstraklasy, nie można się było spodziewać, że popadnie w tak duże problemy. Niemalże w każdych kolejnych rozgrywkach szczęśliwie ratowało się przed spadkiem do II ligi, za to obecnie jego sytuacja wygląda fatalnie. Nie dość, że na ligowe zwycięstwo czeka od siedmiu spotkań, to zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. - Patrząc w tabelę trudno się uśmiechnąć. Wydawało nam się, że tym razem będzie lepiej, ale liga nas zweryfikowała - mówił na początku października prezes klubu Arkadiusz Aleksander w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Zobacz wideo Jeszcze 5 lat temu Michał Probierz nie chciał być selekcjonerem. „Młodzieżówka była, jak moje dziecko"

- Patrząc na to, co mamy do zaoferowania, jesteśmy klubem z absolutnego topu I ligi. Jeśli chodzi o infrastrukturę i możliwości treningowe to nie wiem, czy nie są to nawet najlepsze warunki w całej lidze. Klub jest poukładany, na bieżąco regulujemy wszystkie zobowiązania. Pod względem organizacji jest bardzo stabilnie. Sportowo zaliczyliśmy falstart, ale mam nadzieję, że najgorsze jest za nami - podsumował. 

Zagłębie Sosnowiec zostało wystawione na sprzedaż. "Pierwszy krok wykonany"

Jak się okazało, koszmarne wyniki to nie jedyny problem Zagłębia. W czwartek 23 listopada 2023 roku prezydent miasta Sosnowiec Arkadiusz Chęciński zamieścił na Twitterze wpis, w którym poinformował, że klub został wystawiony na sprzedaż.

"Wielu kibiców na to czeka. Wielu być może ma obawy. Dzisiaj podpisałem wniosek do Rady Miejskiej o wyrażenie zgody na zbycie akcji... Zagłębia Sosnowiec. Pierwszy ważny krok wykonany. Zostają negocjacje z zainteresowanymi inwestorami" - napisał.

I choć wpis prezydenta wydawał się dość stanowczy, to okazuje się, że najprawdopodobniej miasto nadal będzie miało udziały w klubie. "Z wniosku złożonego do Rady Miejskiej przez Prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego wynika, że miasto chce sprzedać nie więcej niż 90 proc. akcji Zagłębia, czyli po ewentualnej transakcji część akcji nadal pozostanie własnością Sosnowca" - przekazano na profilu Zagłębia.

Pozostaje nam zatem oczekiwań kolejnych informacji, natomiast ciężko sobie wyobrazić, żeby nikt nie był zainteresowany klubem, który w przeszłości czterokrotnie sięgał po tytuł mistrza Polski (1955, 1964, 1967, 1972), a ponadto cztery razy triumfował również w Pucharze Polski (1962, 1963, 1977, 1978). Jego najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 26 listopada, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Miedzią Legnica.

Więcej o:
Copyright © Agora SA