Błyskawiczne reakcje po losowaniu. Te komentarze mówią wszystko

Reprezentacja Polski w czwartek poznała rywali w barażach o Euro 2024. W drodze na mistrzostwa Europy Biało-Czerwoni zmierzą się z Estonią, a w przypadku zwycięstwa czeka ich finał z Walią lub Finlandią. Drużyna Michała Probierza mogła trafić gorzej. Ale ekspertom do euforii daleko.

Reprezentacja Polski nie uzyskała bezpośredniej kwalifikacji na Euro 2024 i o udzał powalczy w barażach. Już po eliminacjach wiadomo było, że w półfinałowym starciu Biało-Czerwoni zmierzą się z Estonią i będą zdecydowanym faworytem. W czwartek drużyna Michała Probierza poznała ewentualnych rywali w finale. 

Zobacz wideo Jak Robert Lewandowski ma pomóc reprezentacji? Probierz: W Barcelonie gra zupełnie inaczej

Eksperci reagują na losowanie Polaków w barażach Euro 2024

W czwartkowym losowaniu dobrano kolejne pary, które zagrają ze sobą w barażach o Euro 2024. W ścieżce A, w której znaleźli się Polacy, losowano półfinałowych rywali dla Walii. Ekipa z Wysp Brytyjskich zmierzy się z Finlandią. Oznacza to, że po ewentualnym ograniu Estonii Polaków czeka starcie z wygranymi pary Walia - Finlandia. 

"O, radości, iskro bogów, kwiecie Elizejskich Pól. Europo, nadchodzimy" - pisze ironicznie Dominik Wardzichowski ze Sport.pl, nawiązując do apelu selekcjonera Probierza o większy optymizm. 

Polsce udało się uniknąć Ukrainy, czyli potencjalnie najtrudniejszego ze wszystkich rywali. Głównie na tym po losowaniu skupili się inni eksperci. Zauważyli jednak, że problemem może być jednak ewentualny finał w Cardiff przeciwko Walii. 

"Unikamy Ukrainy. Gramy ze zwycięzcą meczu Walia - Finlandia" - pisze Radosław Kępys z portalu Igrzyska24.pl.

"Losowania barażów ze zmiennym szczęściem. Udało się uniknąć Ukrainy, ale ewentualny finał zagramy na wyjeździe z Walią lub Finlandią. Na wyjazdach nam ostatnio nie idzie, a Walia jest ostatnią poważną kadrą, którą pokonaliśmy na jej terenie" - wskazuje Maciej Wąsowski z Weszło. 

"Po grupie marzeń wylosowaliśmy baraże, których nie da się nie przejść. Siły wyższe robią, co mogą, aby wepchnąć nas na EURO" - pisze Przemysław Oleszkiewicz z "Przeglądu Sportowego". Jednak nie wszyscy eksperci zwiastują łatwy awans Biało-Czerwonych. "Przy awansie o Euro na wyjeździe z Walią lub Finlandią. Nie powiem, by moje nadzieje na awans się zwiększyły" - pisze Przemysław Langier z goal.pl.

"Jeśli zagramy na wyjeździe z Walią, to faworytem nie będziemy. Trudna przeprawa by nas czekała" - dodaje Tomasz Hatta z igol.pl.

"Nie ukrywam, że liczyłem na mocniejszą drużynę pokroju Ukrainy, bo jeśli mamy jechać na wielki turniej, obawiając się kogokolwiek to troszkę śmieszne. Poziom trudności dużo mniejszy. Obyśmy pojechali. Bez żadnych wymówek" - wskazuje Wojciech Bąkowicz. 

Kiedy i gdzie odbędą się baraże Euro 2024? Z kim zagra reprezentacja Polski?

Półfinałowy mecz Polska - Estonia zaplanowano na 21 marca 2024 na Stadionie Narodowym. Z kolei finał odbędzie się pięć dni później na stadionie rywali. Wcześniej, bo 2 grudnia, czeka nas losowanie grup na mistrzostwach Europy, a Polska jako uczestnik baraży wyląduje w czwartym koszyku. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA