Popis Adriana Mierzejewskiego. Polak poprowadził swój zespół do wygranej [WIDEO]

Kolejny znakomity występ w lidze chińskiej zanotował Adrian Mierzejewski. Pomocnik w wielkim stopniu przyczynił się do wygranej swojego zespołu, Chongqing Lifan z Hebei China Fortune FC 3:1, zdobywając jednego gola i popisując się dwiema asystami.

Adrian Mierzejewski  kilka dni temu przeprowadził kapitalny rajd przez pół boiska, a po drodze przedryblował kilku rywali, z czego dwóm założył siatkę, a potem pokonał bramkarza. Jego zespół wygrał wówczas z Tianjin Teda 2:1. Tym razem jego Chongqing Lifan pokonał 3:1 Hebei China Fortune, a Polak znowu był pierwszoplanową postacią całego meczu.

Mierzejewski poprowadził swój zespół do wygranej w lidze chińskiej. Dwie asysty i gol Polaka

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gości, którzy w 16. minucie objęli prowadzenie po strzale Marcao. W 30. minucie na tablicy wyników był już remis. Mierzejewski popisał się kapitalnym prostopadłym podaniem do wychodzącego na czystą pozycję Fernandinho, który pokonał bramkarza rywali. Do przerwy więcej goli nie oglądaliśmy.

Zobacz asystę Mierzejewskiego przy golu na 1:1:

W 84. minucie Mierzejewski idealnie dośrodkował piłkę z rzutu rożnego prosto na głowę Alana Kardeca, dzięki czemu Chongqing Lifan prowadził 2:1.

To nie był koniec strzelania. W 90. minucie fantastyczną indywidualną akcję przeprowadził Fernandinho Silva. Brazylijczyk przy linii bocznej z lewej strony boiska wpadł w pole karne, przedryblował kilku rywali i wyłożył piłkę Polakowi, który wślizgiem wpakował ją do pustej bramki, ustalając wynik spotkania na 3:1.

Zobacz cudowną akcję Lifan na 3:1, zakończoną golem Mierzejewskiego:

Drużyna Mierzejewskiego po 10 kolejkach ligi chińskiej zajmuje 6. miejsce w Grupie B chińskiej Super Ligi z 12 punktami na koncie. Do lidera traci 11 oczek.