Zawieszenie Messiego zostało cofnięte. Będzie mógł zagrać w el. MŚ

Lionel Messi będzie mógł zagrać w pierwszym meczu reprezentacji Argentyny w eliminacjach do mistrzostw świata, mimo że pierwotnie był na to spotkanie zawieszony z powodu czerwonej kartki.

Była 37. minuta zeszłorocznego meczu Argentyny z Chile o trzecie miejsce w ostatnim Copa America, gdy Lionel Messi został wyrzucony z boiska po starciu z Garym Medelem. Czerwona kartka dla gwiazdora Barcelony oznaczała wykluczenie z pierwszego meczu eliminacji do mistrzostw świata w 2022 roku.

Zobacz wideo Poważny problem Linettego w kadrze. "Jeden z pierwszych, któremu kupujesz bilet na turniej" [Sekcja Piłkarska #62]

Messi będzie mógł zagrać w meczu reprezentacji Argentyny

W pierwszej kolejce kwalifikacji Argentyńczycy zagrają u siebie z Ekwadorem. Pierwotnie mecz ten miał odbyć się 26 marca, jednak został on przełożony z powodu pandemii koronawirusa. I to właśnie tę sytuację wykorzystał prezes argentyńskiego związku piłki nożnej - Claudio Tapia - jako argument w walce o gwiazdora Barcelony.

W piśmie do południowoamerykańskiej federacji piłkarskiej Tapia stwierdził, że kara Messiego uległa przedawnieniu, gdyż obowiązywała jedynie w dniu meczu. Spotkanie Argentyny z Ekwadorem zostało przełożone na październik, co zdaniem Tapii sprawiło, że Messi może już w nim zagrać. Południowoamerykańska federacja piłkarska niespodziewanie przyznała rację argentyńskiemu prezesowi.

Messi będzie mógł zagrać przeciwko Ekwadorowi oraz kilka dni później w wyjazdowym meczu przeciwko Boliwii. W eliminacjach MŚ w strefie CONBEMOL udział bierze 10 reprezentacji. Cztery najlepsze pojadą na mundial, piąta zagra w barażu z reprezentacjami z innych federacji.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androidai na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: