Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włoskie media oceniły Szymona Marciniaka. Wytknęli jeden szczegół

Włosi ocenili postawę Szymona Marciniaka podczas półfinałowego meczu Ligi Europy, w którym Inter Mediolan pokonał Szachtar Donieck 5:0. Według mediów Polak zbyt często odgwizduje faule.

Na portalu inter-news.it pojawił się wpis, w którym zwrócono uwagę na liczbę fauli odgwizdanych przez Szymona Marciniaka podczas meczu Interu Mediolan z Szachtarem Donieck. W wygranym przez Włochów spotkaniu Polak zatrzymał grę 24 razy. 

Zobacz wideo Legia nie zagra w Lidze Europy. Co dalej z Vukoviciem?

Szymon Marciniak "wygwizdany" za ilość fauli. Pozostałe decyzje oceniane pozytywnie

Warto zaznaczyć, że 21 ze wszystkich fauli, których dopuściły się oba kluby, należą do Interu Mediolan. Mimo często przerywanego meczu z powodu piłkarzy Antonio Conte, włoskie media oceniły Szymona Marciniaka na "szóstkę". 

Nie wskazano żadnych błędów Polaka podczas półfinałowego meczu, zaznaczono także, że w sytuacjach spornych Szymon Marciniak podejmował słuszne decyzje. Jedną z nich było rzekome zagranie ręką przez Roberto Gagliardiniego, w której 39-letni sędzia słusznie nie wskazał rzutu karnego. 

Wygrana w meczu półfinałowym Ligi Europy zapewniła Interowi Mediolan grę w finale rozgrywek. Rywalem włoskiego klubu będzie Sevilla, która pokonała Manchester United 2:1. Finał turnieju zaplanowano na 21 sierpnia o godzinie 21:00.